w
googluj
pl

Kolorowanka 2018.06.12


ico
Kolorowanka to aplikacja dostępna na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Udostępnia szkice różnych postaci (zwierząt, stworków, ludzi), a także przedmiotów. Zadaniem użytkownika - w zamierzeniu: małego dziecka - jest je pomalować. Program jest bardzo prosty w obsłudze, a co istotne, zawiera funkcję galerii, dzięki czemu obrazki można zapisać, a w przyszłości obejrzeć je bezpośrednio w interfejsie Kolorowanki. Być może największą zaletą aplikacji jest jednak to, że udostępnia również zupełnie czystą "kartkę", pozwalającą narysować cokolwiek.

Po uruchomieniu programu ujrzymy kategorie szkiców. To kolejno: kosmos, księżniczki, zwierzęta, samoloty, ocean, buzie, bezpieczeństwo, moto, walentynki, różne, postacie, wielkanoc. Po wyborze jednej z nich, ujrzymy miniaturki docelowych szkiców. Wybór konkretnego obrazka poskutkuje przejściem do ekranu właściwej funkcji, jaką daje ta aplikacja, a więc do malowania. Na górze edytora odnajdziemy pasek z różnymi funkcjami, np. wyczyszczenia obrazka czy zapisania go w galerii. Na dole zaś znajdziemy kilkadziesiąt kredek. Kredki reprezentują tu jednak tylko same kolory, a nie narzędzie, jakim jest kredka (czy inne). Kolorowanie, domyślnie, polega na wypełnianiu - przebiega więc w bardzo prosty sposób: po wyborze koloru ("kredki"), dotyka się danego elementu obrazka (np. nosu postaci). Wśród innych sposobów malowania jest i taki, który umożliwia nanoszenie kolorowych, predefiniowanych naklejek. Obrazki składają się przeważnie z kilkunastu elementów, a więc ich zamalowanie nie trwa długo. Niektóre elementy mogą być zbyt małe, by w nie trafić (dotyczyć to może np. oczu), co może w dziecku zrodzić frustrację. Bez wątpienia najlepsze efekty aplikacja da na urządzeniu z dużym ekranem, czyli na tablecie.

Podkreślmy zalety Kolorowanki: to prostota i szybkość. Szkiców jest sporo, a do dyspozycji jest też zupełnie pusta kanwa - idealna do rysowania czy malowania czegokolwiek. Jednocześnie, niewątpliwą wadą programu jest to, że choć skierowany jest do małych dzieci, to nieroztropnie dostosowany. Relatywnie duża część szkiców zawiera bowiem motywy mroczne, a nawet nieskromne. Przykłady: wampirowate wystające zęby (a'la Drakula) w wypadku stworków oraz wyzywająca postawa (a'la Marilyn Monroe) w wypadku jednego ze szkiców "księżniczki". Zatem, co do formy, jest to program udany, ale nieco rozczarowujący pod względem treści. Kolorowana proponuje wiele naprawdę dobrych szkiców (np. w kategorii zwierząt), niemniej treść powinna być czysta w 100%. To tak, jak z żywnością dla dzieci: taka żywność musi spełniać określone standardy, tzn. najwyższe standardy. Właśnie dlatego we wstępie napisaliśmy, że być może największą zaletą Kolorowanki jest funkcja czystej kartki. Paradoksalnie, nie ma to związku z kolorowaniem konkretnego obrazka, ale, cóż, być może dlatego jest to dobra aplikacja, że zmusza rodzica do tego, by to właśnie on coś dziecku naszkicował?...

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja pełna (czyli bez reklam) kosztuje 4,99 zł.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
KolorowankaKolorowanka dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 68 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Kolorowanka