w
googluj
pl

Szybkie czytanie 1.9.1


ico
Szybkie czytanie to aplikacja dostępna na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która umożliwia czytanie dokumentów z wykorzystaniem innowacyjnej metody Rapid Serial Visual Presentation (RSVP). Jak zapewnia producent, zwiększa ona szybkość czytania nawet kilkukrotnie - i to bez treningu. Dzięki programowi czytanie w autobusie, czy w innym pojeździe znajdującym się w ruchu, może być znacznie łatwiejsze.

Na czym zaś ta metoda polega? Główną przyczyną, dla której RSVP ma być tak skuteczne jest to, że koncentruje użytkownika na tekście i minimalizuje poziom zewnętrznego "hałasu". W praktyce wygląda to tak: na środku ekranu pojawia się pierwsze słowo wybranego tekstu, po chwili drugie słowo, potem trzecie, czwarte, piąte, szóste, siódme - itd. aż do końca. Każde słowo znajduje się na ekranie tylko przez ułamek sekundy i znika, bo pojawia się następne. Zatem "czytanie" w tym wypadku staje się zupełnie niekonwencjonalne i nie można go porównać z czytaniem bloków tekstów, do czego się przyzwyczailiśmy.

Przestawienie się na metodę proponowaną w aplikacji może więc potrwać, ale na pomoc przychodzi użytkownikowi sporo opcji, za sprawą których czytnik można dostosować do swoich własnych preferencji. Możliwe jest np. wyłączenie paska statusu Androida, dzięki czemu cały ekran naszego urządzenia może być np. czarny (pasek statusu to w końcu też "hałas"). Dostosować do swoich potrzeb można schemat kolorystyczny, więc tło wcale nie musi być czarne; może być białe, szare itp. Co więcej, nie ma przymusu czytania tylko jednego słowa na raz, gdyż można zwiększyć tę liczbę. Dostępna jest też opcja wyboru liczby słów na minutę oraz liczby linii, w których słowa mogą być wyświetlane. Słowem: jest wszystko, co najważniejsze.

Wspierane przez aplikację formaty plików to TXT, PDF oraz EPUB. Sama nie dostarcza żadnego pliku testowego/demonstracyjnego. Użytkownik może od razu przejść do czytania dowolnego pliku, wybierając go poprzez wbudowany bądź zewnętrzny eksplorator plików. Służy temu funkcja Czytaj. Użytkownik może jednak również utworzyć zestaw skrótów do plików. Temu z kolei służy funkcja Biblioteki. Ekran główny Biblioteki zawierać będzie następnie listę czytanych plików, liczbę słów znajdujących się w tych plikach, datę i czas ostatniego czytania oraz status postępu ich czytania. Prócz tego dostępne są globalne statystyki czytania.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Szybkie czytanieSzybkie czytanie dla Android
2016-02-24

Ilość pobrań: 134 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Szybkie czytanie