w
googluj

Polar Beat 3.3.2


ico
Polar Beat to program umożliwiający monitorowanie aktywności sportowej, m.in. biegania, jazdy na rowerze, nordic walking czy zwykłego spaceru dla celów prozdrowotnych. W rezultacie otrzymujemy na ekranie na żywo szczegółowe dane nt. przebytego dystansu i innych czynników, np. spalonych kalorii, co może znacząco podnieść poziom naszej motywacji do dalszych ćwiczeń. Program przy tym dość znacząco różni się od najbardziej znanych w swojej kategorii, tzn. takich, jak Runtastic czy Endomondo, gdyż jest zdecydowanie prostszy i koncentruje się tylko na najważniejszych funkcjach. Zanim do nich przejdziemy, wspomnijmy odnośnie samego interfejsu, że składa się z dużo większych ikon i przycisków. Sama aplikacja dostępna jest m.in. na urządzenia z Androidem (jest też wersja dla iOS, z której się zresztą wywodzi - i stąd oryginalność designu).

Najważniejsze funkcje, dostępne z ekranu głównego, pozwalają natychmiast dowiedzieć się: jaki sport uprawialiśmy ostatnio (i jaki dystans przebyliśmy) oraz ile aktywności podjęliśmy w obecnym tygodniu. Pierwsza z tych informacji odnosi też szerzej, bo do całej historii aktywności. Historia ta podzielona jest zaś na 2 karty: listy odbytych sesji treningowych oraz rekordów osobistych. Rekordy przedstawiają się szczególnie fajnie, bo łatwo dowiedzieć się, jakie najlepsze wyniki uzyskaliśmy pod względem dystansu, średniej prędkości oraz maksymalnej liczby spalonych kalorii. Podsumowanie tygodnia z kolei, ta druga funkcja - jak sama nazwa wskazuje, daje bilans wszystkich sesji z bieżącego tygodnia. W sam raz na porównanie różnic w ćwiczeniach pod względem czasu ich trwania; dystansu, kalorii, szybkości, uprawianych sportów, stref tętna. Samemu określa się pożądany widok na szczegóły. Dane, np. dystansu czy czasu trwania, przedstawiane są w formie wykresu słupkowego. Między kolejnymi tygodniami przemieszczamy się super-wygodnym przesuwaniem ekranu na boki. Kolejne 2 ważne funkcje dostępne z ekranu startowego powiązane są już z ustalaniem aktywności, jaką chcemy dopiero podjąć. Po pierwsze, można określić cel treningu. Decydujemy, czy rozpoczniemy trening polegający na przebyciu 10 km, spaleniu 500 kalorii itp., aczkolwiek ustawienie celu to zawsze tylko opcja, a nie konieczność. Po drugie, można wybrać dyscyplinę sportu. Jest ich 20. Wśród nich są "inne", zatem zarejestrować można także parominutowe, dowolne ćwiczenia w domu, jeśli nie mamy akurat ochoty wyjść na zewnątrz. Włączenie czujnika GPS nie zawsze jest wymogiem.

Wspomnieliśmy o profilu - zatem przejdźmy do zawartości ustawień globalnych. W ustawieniach określimy parametry swojego ciała, np. wzrost, wagę itp. Aby korzystać z aplikacji, nie trzeba jednak rejestrować tego profilu w internetowej społeczności Polara, która istnieje już od dłuższego czasu. Warto zresztą wiedzieć, że Polar nie jest firmą-kogucikiem. To pochodzący z Finlandii, słynny, jeden z najbardziej uznanych i doświadczonych producentów sprzętu pomiarowego dla profesjonalnych sportowców i sportowców-amatorów. (Z jego oferty warto polecić zegarek Polar M400; ma czujnik ruchu, bluetooth, GPS i zaawansowane oprogramowanie). Warto też wiedzieć, że Polar Flow, bo tak nazywa się aplikacja WWW firmy, a znajdująca się w witrynie Polar.com/flow (jest w pełni spolszczona), umożliwia po synchronizacji dokładniejsze i bardziej komfortowe przeanalizowanie aktywności, a to m.in. dzięki wielu filtrom. Jeżeli będziemy chcieli założyć takie konto, trzeba podać adres e-mail i określić hasło. W kwestii monitorowania dziennej aktywności popularną usługą stało się Google Fit i Polar Beat umożliwia przesyłanie danych również do tej aplikacji; synchronizacja jest domyślnie włączona. Po podłączeniu się, swoje wyniki udostępnimy ponadto w serwisach społecznościowych Facebook lub Twitter. Pod względem współpracy z fizycznym sensorem HR - również i ona jest możliwa. Co do zwiększenia potencjału aplikacji, dostępnych jest kilka płatnych rozszerzeń skierowanych właśnie do posiadaczy kompatybilnego sensora.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://www.polar.com/flow

Ograniczenia!
Tylko opcjonalne jest zarejestrowanie się; zakładanie konta polega na podaniu adresu e-mail. Rozszerzenia skierowane są do posiadaczy kompatybilnego z aplikacją pulsometru; wszystkie razem można kupić za 29 zł, choć sprzedawane są też osobno.

Wymagania!
Android 4.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Polar BeatPolar Beat dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 53 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Polar Beat