w
googluj

Parchi 1.4.6518.4480


ico
Parchi jest to notatnik dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android, który pochodzi z projektu Microsoft Garage - czyli "garażu" Microsoftu, miejsca przeznaczonego na realizację najnowszych pomysłów jego deweloperów. Garaż - to jednocześnie zabieg marketingowy polegający na tym, aby nie mieszać swoich słynnych i głównych programów (Excel itp.) z takimi, które mogą być świetne, ale... no właśnie, mogą zawieść ("To tylko, yyy, no wiecie, ekhm, ...projekty!"). Tak czy inaczej, w garażu panuje spory ruch, bo wyszło z niego już kilkadziesiąt aplikacji; niektóre już zresztą opisaliśmy. Tym razem weźmiemy pod lupę program do tworzenia notatek - cóż, podstawowa idea jest jedną z najprostszych. Czy znajdziemy w czymś takim coś niezwykłego, świeżego?...

Pierwsze, co się rzuca w oczy, to wykonanie interfejsu na podstawie Material Design. W szufladzie nawigacyjnej odnajdziemy filtry do poszczególnych znaczników, a także sekcji: notatek zarchiwizowanych oraz ulubionych. Po wybraniu jednego z tych filtrów, notatki będzie można od razu przeszukać wedle innego sposobu, np. ze względu na obecność list. Rzeczowo. Po chwili jednak przychodzi pewne zmieszanie, bo po przejściu do ustawień, jest ich tyle, co kot napłakał. Ale to nie musi oznaczać wady. Parchi przywodzi na myśl Google Keep, którego urzekająca prostota zjednała sobie spore grono użytkowników, a przecież też oferuje mało ustawień. Parchi daje tylko 2: możliwość ustawienia widżetu aplikacji na ekranie blokady oraz utworzenia kopii zapasowej bądź jej przywrócenia z chmury Microsoftu. W ostatnim wypadku założymy konto, jeśli go nie posiadamy.

Wszystko rozstrzyga się w głównym interfejsie. Po tapnięciu w opcję napisania nowej notatki ujrzymy dość sporo możliwości. Ustalimy bowiem kolor notatki (6 możliwości), dodamy zdjęcie z galerii bądź wykonamy je od ręki, dodamy listę (TODO), otworzymy menu (o zawartości za chwilę), powiążemy alert, oznaczymy notatkę jako ulubioną, otagujemy ją. Poprzez menu ekranu notatki: udostępnimy ją, oznaczymy jako ulubioną, zarchiwizujemy, usuniemy, przypniemy do ekranu blokady. Co w tym wszystkim przykuło naszą uwagę: 1) wybrany kolor nie wpływa na tło wpisywanego tekstu, więc zawsze piszemy na jasnym tle; 2) treść jest wiązana z akcjami aplikacji trzecich, tzn. po tapnięciu w link przejdziemy do przeglądarki internetowej - albo adres skopiujemy; numer telefonu dodamy do książki adresowej - bądź wykonamy z nim połączenie, adres e-mail skopiujemy - albo napiszemy na tenże adres wiadomość; 3) program na ekranie blokady sprawuje się dynamicznie.

Jak oceniamy całość? Najbardziej z aplikacji powinni być zadowoleni ci użytkownicy, którzy chcieliby mieć z poziomu ekranu blokady dostęp do wybranej przez siebie notatki; szybką też napiszą nową. Jednocześnie jest to jednak program, który powinien na jakiś czas wrócić do garażu: 1) brzydko wygląda design ekranu głównego (układ notatek jest przekombinowany); 2) przypięta notatka nie może być edytowana wprost z ekranu blokady, a tylko oglądana; 3) nie da się usunąć predefiniowanych tagów.

Wymagania!
Android 4.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
ParchiParchi dla Android
2015-12-23

Ilość pobrań: 7 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Parchi