w
googluj
pl

ePogrzeb.info 1.0.1


ico
ePogrzeb.info jest to bardzo prosty program zawierający listę czynności, jakie należy wykonać po śmierci bliskiej osoby - od wezwania lekarza po uzyskanie aktu zgonu. Jest to więc swego rodzaju TODO. ...Nikt nigdy nie jest przygotowany na śmierć bliskiej osoby, zatem skorzystanie z aplikacji (a przynajmniej pamięć, że jest dostępna), może nam ułatwić załatwienie wszystkich podstawowych spraw.

Po pierwszym uruchomieniu programu trzeba się zarejestrować i w tym celu trzeba podać numer telefonu. Po przejściu do właściwego interfejsu programu poprosi nas o włączenie dostępu do lokalizacji urządzenia. Aplikacja obejmuje swym zakresem 3 okoliczności śmierci: w domu, w szpitalu, w tragicznym okolicznościach (przestępstwo, wypadek). Dla każdej z nich udostępniane są oddzielne instrukcje postępowania, do których przejść można od razu z poziomu ekranu startowego. Opiszmy przypadek śmierci w domu:
• zawiadom Pogotowie Ratunkowe - powiązana jest funkcja przekierowująca do aplikacji telefonu; wybierany numer to 112,
• odbierz protokół zgonu od lekarza lub osoby uprawnionej,
• zawiadom zakład pogrzebowy o zgonie i prośbie zabrania osoby zmarłej do kostnicy - w tym wypadku aplikacja bierze pod uwagę naszą geolokalizację i udostępnia funkcje połączeń telefonicznych do konkretnych, najbliższych zakładów pogrzebowych. (Producenci aplikacji zachęcają zakłady do współpracy; stąd ich obecność na liście),
• udaj się do lekarza pierwszego kontaktu po kartę zgonu,
• skseruj kartę zgonu kilka razy, gdyż pierwsza strona zawiera przyczynę zgonu, która przyda się np. w sprawach spadkowych,
• z aktem zgonu, kartą zgonu, dowodem osobistym, paszportem oraz książeczką wojskową udaj się do Urzędu Stanu Cywilnego na terenie tej gminy, w której nastąpił zgon.

To wszystko. Jak widać, aplikacja nie bierze pod uwagę samej ceremonii pogrzebowej. W ustawieniach globalnych możliwa jest zmiana numeru telefonu oraz skasowanie zaznaczonych pozycji na listach.

Ograniczenia!
Rejestracja poprzez podanie numeru telefonu jest wymagana

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
ePogrzeb.infoePogrzeb.info dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ePogrzeb.info