w
googluj
pl

WaterMe 1.0.2


ico
WaterMe to bardzo prosta i bardzo łatwa w użyciu aplikacja mobilna dostępna na urządzenia przenośne z systemem Android, która posłuży nam do wyrobienia nawyku picia odpowiednio dużej ilości wody w ciągu dnia; picie wody jest absolutnie konieczne, aby mózg pracował szybko i skutecznie. Omawiany program wykonano w stylistyce Material Design i wyposażono w przypomnienia dostosowane do naszego trybu życia. Aplikacja zapisuje osiągnięcia spersonalizowanego za jej pośrednictwem celu z poprzednich dni, a po otworzeniu szuflady nawigacyjnej udostępnia wykresy pokazujące te osiągnięcia na płaszczyźnie kolejnych miesięcy.

Jak wspomniano, aplikacja dostosowuje się do nas. W związku z tym, po jej pierwszym uruchomieniu zostaniemy od razu zapytani kolejno o: imię, płeć, wagę, stopień aktywności fizycznej (siedzący, mało/średnio/bardzo aktywny). W rezultacie poznamy nasz cel dzienny, czyli ilość wody, jaką powinniśmy wypić (np. 2100 ml). Jeśli nie będzie nam z jakichś przyczyn odpowiadać, wartość później zmienimy w ustawieniach globalnych na dowolną inną. Konfiguracji programu nie koniec, gdyż jeszcze określimy czasy: wstawania oraz kładzenia się spać. Zostaną one bowiem powiązane z alertami. Również i w tym wypadku dostępna jest możliwość ich dokładnego dostosowania do własnych preferencji (w tym wyłączenia).

Po przejściu do właściwego interfejsu programu zobaczymy nasz dzienny cel oraz stopień jego wypełnienia. Początkowo jedyna dostępna funkcja to ta powiązana z przyciskiem FAB (ang. "Floating Action Button). Jego tapnięcie umożliwi wprowadzenie jednej z predefiniowanych ilości wody: 330, 500 albo 700 ml. Po wybraniu danej wartości powrócimy do interfejsu głównego; poziom wypełnienia dziennego celu zostanie natychmiast zaktualizowany, a pod nim znajdziemy informację o tym, ile wody wypiliśmy i kiedy to było.

Ale 330 ml to dość sporo. Czy za każdym razem trzeba wypić aż tyle? Nie. Po pierwsze, po wprowadzeniu danych, można je edytować. W tym celu należy tylko tapnąć, aby móc wprowadzić dowolną liczbę ml. (Nie można jednak zmienić pory nawodnienia). Dostępna jest opcja usunięcia wprowadzonej informacji; należy przesunąć palcem po informacji w prawo - ukaże się ikona kosza oznajmiająca usunięcie (operację można jeszcze cofnąć). Zaś po drugie, i co jest o wiele bardziej komfortowe, w ustawieniach globalnych dostępne są również mniejsze ilości: 250 ml i 150 ml, z opcją umożliwiającą ustawienie kolejności wszystkich pojemności w menu po tapnięciu w FAB. Ilości jest 5, ale wyświetlane będą 3 ustawione przez nas na samej górze listy. Natomiast po tapnięciu zmienimy wartości poszczególnych ikon pojemności na dowolne inne.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam kosztuje 4,99 zł.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
WaterMeWaterMe dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
WaterMe