w
googluj

Virtuagym Fitness Home & Gym 7.0.2


ico
Virtuagym Fitness to wirtualny trener oferujący gigantyczną liczbą ćwiczeń fizycznych przedstawionych w formie bardzo ładnych animacji 3D. Dzięki nim na 100% będziemy wiedzieć, jak te ćwiczenia dokładnie i dobrze wykonać. Ćwiczenia podzielone są na liczne kategorie: dla początkujących bądź zaawansowanych, bez sprzętu albo ze sprzętem, przeznaczonych do domu albo do siłowni. Program można spersonalizować m.in. poprzez zaznaczenie we wbudowanym kalendarzu dni treningowych. Możliwe jest też śledzenie swoich poczynań, a także kontaktowanie się z innymi użytkownikami, ponieważ Virtuagym odgrywa również rolę fitnessowego serwisu społecznościowego. W rezultacie otrzymujemy świetnie wykonane, wszechstronne narzędzie, służące tak do monitorowania własnych wysiłków, jak i ich analizy. Zajmiemy się teraz wersją Virtuagym Fitness przeznaczoną dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android, choć dostępna jest też wersja dla iOS, jak również internetowa - w witrynie Virtuagym.com

Korzystać z aplikacji można na 3 sposoby: bez konta, z kontem darmowym albo z kontem płatnym. W tym pierwszym wypadku funkcjonalność jest drastycznie ograniczona, ale wystarczająco duża, abyśmy się zapoznali się z najważniejszym aspektem Virtuagym, czyli tym, jak w ogóle wyglądają wspomniane animacje ćwiczeń i czy mogą być nam pomocne. Będziemy mogli wziąć udział m.in. w 7-, 15-, 20- albo nawet 40-minutowej sesji przeznaczonych do wykonania w domu. Na sesje składają się serie pojedynczych ćwiczeń, przerywane 30-sekundowym odpoczynkiem. Choć część ćwiczeń jest wszystkim znana - pompki, przysiady itp. - to program w tej wersji zapozna nas również z innymi, które nie wymagają żadnego sprzętu. Zatem: w sam raz dla początkujących.

Zdecydowanie większy horyzont możliwości uzyskamy po zarejestrowaniu się. Założymy konto poprzez adres e-mail bądź za pośrednictwem Facebooka. Tym samym otrzymamy dostęp do zakładek: kalendarza aktywności, statystyk oraz osiągnięć. Nie sposób jednak wymienić wszystkich funkcji, jakie one w sobie zawierają. Tak czy inaczej, czekać nas będą ograniczenia - pełne możliwości da dopiero zakup wersji Pro. Liczba ćwiczeń dostępnych w płatnej wersji programu to już ponad 2,5(!) tysiąca; wszystkie mają dołączone instrukcje wideo. Istnieje możliwość utworzenia z nich własnych sesji treningowych - wersja darmowa ogranicza to jednak tylko do jednej. Predefiniowanych sesji jest z kolei ponad 100, ale zdecydowana większość dostępna jest w wersji Pro. Śledzić można ponad 80(!) parametrów swoich postępów: wagę, BMI, liczbę pompek czy rozmiar klatki piersiowej - tu również pełna gama możliwości dostępna jest dopiero po zakupie wersji Pro. Ogólnie rzecz biorąc, wersja płatna przeznaczone jest wyłącznie dla zaawansowanych. Przeciętny użytkownik powinien być zadowolony z możliwości oferowanych w wersji darmowej.

Podsumowując, Virtuagym Fitness to bardzo rozbudowany program; biorąc pod uwagę potencjał wersji Pro - najbardziej rozbudowany na rynku. Warto go przetestować, bo nie trzeba zakładać konta. Codzienne powtarzanie choćby najłatwiejszej 7-minutowej sesji da nam już wiele (choćby orzeźwienie na początku nowego dnia). Dodajmy, że omawiany program zintegrowany jest z innym pochodzącym od tego samego producenta - Virtuagym Food to aplikacja przeznaczona do śledzenia liczby spożywanych kalorii. W szufladzie nawigacyjnej Virtuagym Fitness dostępna jest zakładka Nutrition, służąca do bezpośredniego przejścia do tej właśnie aplikacji w Google Play (a po zainstalowaniu - do jej interfejsu).

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://virtuagym.com

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Założenie konta - przez adres e-mail albo Facebooka - jest tylko opcjonalne, ale udostępni nam dodatkowe ćwiczenia oraz funkcje (kalendarz, statystyki). Wersja Pro usuwa reklamy i m.in. odblokowuje wszystkie sesje treningowe. Kosztuje 19 zł na miesiąc albo 119 zł na rok.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Virtuagym Fitness Home & GymVirtuagym Fitness Home... dla Android
2018-11-21

Ilość pobrań: 18 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Virtuagym Fitness Home & Gym