w
googluj

Human 1.0.11


ico
Human jest to program służący do całodobowego pomiaru stopnia aktywności fizycznej. Ma nas inspirować do tego, byśmy przeznaczali na ruch - choćby zwykły spacer - przynajmniej 30 minut dziennie. Aplikacja wydana została na urządzenia mobilne z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi na świecie: Android oraz iOS, przy czym teraz przyjrzymy się dokładnie wersji dostępnej dla pierwszego z wymienionych, choć powiemy też słowo o wersji dla systemu Apple'a.

Jak ta aplikacja właściwie działa? Śledzenie aktywności odbywa się w niej automatycznie i nie wymaga naciśnięcia jakiegoś przycisku (np. START). Nic z tych rzeczy. Do tego aplikacja jest "inteligentna", bo sama określa, czy akurat chodzimy, biegamy, czy może jeździmy na rowerze. Program zbiera potrzebne informacje w tle i liczy nie tylko czas, ale również dystans oraz spalone przez nas kalorie. Nie oznacza to jednak, że nie ma sensu otwierać jego interfejsu. Jest sens, ponieważ na ekranie głównym zobaczymy rejestrowaną na bieżąco trasę naszego ruchu. Program umożliwi nam następnie porównanie dziennej aktywności, tzn. ogólnej liczby minut spędzonych w ruchu, z ludźmi z naszego miasta i najbliższych naszej aktualnej lokalizacji, jako że pokazuje rankingi najaktywniejszych oraz nasze własne w nim miejsca. Inna dobra wiadomość dla osób chcących wyrobić w sobie nawyk codziennego ruchu na świeżym powietrzu, to ta, że ekran profilu pokazuje liczbę dni z rzędu, które przeznaczyliśmy na aktywność. To detal, ale motywujący do nieprzerwania "łańcucha".

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i mogłaby być rewolucyjnym narzędziem w swojej kategorii, gdyby nie fakt, że po pierwszym uruchomieniu wymaga, abyśmy zalogowali się na swoje konto Google Fit. Problem właśnie w tym, że Google Fit to również usługa przeznaczona do monitorowania dziennej aktywności, która dostępna jest dla Androida, a do tego z poziomu WWW. Po co nam więc Human?... Odpowiedź początkowo wydaje się być jednoznaczna ("po nic"), ale z biegiem czasu zalety programu wypływają na wierzch.

Chodzi jednak o szczegóły. Aplikacja ma ciemny motyw graficzny i dotyczy to też wyglądu mapy - to ciekawa odskocznia w prezentowaniu układu graficznego; przedstawia się oryginalnie. Druga zaleta to ta, że Human nie jest bezmyślnym licznikiem kroków - program dobiera aktywności na bazie przynajmniej minuty spędzonej w ruchu i koncentruje się na aktywności w terenie (poza domem). Trzecia zaleta jest trochę na wyrost: chodzi o łatwą dostępność rankingu społecznościowego; łatwą, bo wystarczy jedno tapnięcie na ekranie głównym. Dlaczego jednak "na wyrost"? Usługa ta (nazywana "Human Pulse") nie jest jeszcze dostępna u nas.

W chwili pisania tego tekstu, Human dla Androida to młoda produkcja. Z drugiej strony, w skali globalnej, korzysta bądź korzystało z Human już ponad 3 miliony użytkowników. Na ten wynik wpłynęła wersja pierwotna - ta z iOS, która była tam hitem.

Ograniczenia!
Wymagane jest zalogowanie się na konto Google Fit

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
HumanHuman dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 25 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Human