w
googluj

Snapbrite 1.2.5966


ico
Snapbrite jest to program umożliwiający prowadzenie multimedialnej kroniki pierwszych lat życia naszego dziecka (lub dzieci), a przeznaczony dla systemu operacyjnego Android. Z największą łatwością dodamy do tego mobilnego pamiętnika plik audio, zdjęcie lub film z udziałem naszej pociechy, jak i wpiszemy parę słów o tym, co danego dnia zrobiło. Potencjał Snapbrite jest jednak znacznie większy, przez co naprawdę warto bliżej przyjrzeć się tej aplikacji.

Pamiętnik pozwala wyróżnić wydarzenia będące kamieniami milowymi w rozwoju dziecka - np. pierwsze "Mama", "Tata", pierwszy samodzielny krok czy pomachanie ręką na pożegnanie. Predefiniowanych wydarzeń tego typu jest w programie ponad 50 i ułożone są chronologicznie, co ułatwia ich wprowadzenie, a zarazem i podpatrzenie, co nowego dziecko może zrobić niebawem.

Rozwój dziecka można notować również w inny sposób. Po wpisaniu wzrostu oraz wagi porównamy te dane ze wzorcami określonymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO - World Health Organization). Do przeglądania pamiętnika zaprosimy członków rodziny i przyjaciół, a w rezultacie otrzymywać będą powiadomienia o nowych treściach, jakie wprowadziliśmy, z opcją ich skomentowania. (Tak więc Snapbrite to w rzeczywistości jakby mikro-serwis społecznościowy). Treści można przeglądać w omawianej aplikacji dla Androida, ale jest też inny sposób - zalogowanie się do witryny Snapbrite.com.

Jak podaje producent, jego aplikacja została utworzona "przez rodziców - dla rodziców". Nacisk na "rodzinność" jest wyczuwalny. Co w związku z tym szczególnie istotne, oś czasu danego dziecka może być też oglądana - niczym pokaz slajdów. W tym wypadku dostosujemy do swoich potrzeb kilka parametrów odtwarzania - prędkość pokazu, motyw graficzny, dostępność dźwięku, zakres treści branych pod uwagę. W celu rozpoczęcia odtwarzania wystarczy zaledwie jedno tapnięcie w ikonę znajdującą się w pasku narzędziowym!

Fajnych rzeczy nie koniec. Wspomnieliśmy o tym, że dostępne są 2 drogi dotarcia do pamiętnika - Android oraz WWW. Czy oznacza to, że aby móc korzystać z aplikacji, trzeba się zarejestrować i ponosić jakieś opłaty? Okazuje się, że odpowiedź zarówno na pierwsze, jak i drugie pytanie jest negatywna. Założenie konta jest konieczne tylko wtedy, gdy chcemy korzystać z dostępu do pamiętnika za pośrednictwem przeglądarki internetowej (czyli z dowolnego komputera/systemu). Tak czy inaczej, otrzymamy 1GB przestrzeni w chmurze (bo wprowadzone do aplikacji zasoby są przesyłane do chmury) to za darmo. Nie ma ukrytych opłat i producent twierdzi, że aplikacja będzie bezpłatna zawsze (choć być może dostępne będą, za opłatą, jakieś dodatkowe elementy wizualne, np. naklejki).

Snapbrite to właściwie aplikacja bez wad. Ma piękny wygląd (Material Design), a jej obsługa jest intuicyjna. Dopracowano wiele elementów - przykładowo, do bezpośredniego wyświetlenia ekranu startowego profilu danego dziecka możemy utworzyć skrót na pulpicie. Jedynie może w tym wszystkim boleć brak polskiego języka interfejsu. Byłaby to wisienka na torcie. Z drugiej strony, w chwili pisania tego opisu, program jest młody - niczym niemowlę. (Więc może nauczy się polskiego?...). Mimo wszystko prostota Snapbrite, a jednocześnie jego funkcjonalność, jest urzekająca. To najlepsza aplikacja w swojej dziedzinie!

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.snapbrite.com

Ograniczenia!
Założenie konta w aplikacji jest tylko opcjonalne, ale umożliwi m.in. dostęp do pamiętnika z poziomu przeglądarki internetowej. Rejestracja polega na podaniu adresu e-mail bądź zalogowaniu się do aplikacji za pośrednictwem konta posiadanego w Google+ albo na Facebooku.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
SnapbriteSnapbrite dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Snapbrite