w
googluj

List 12a


ico
List to aplikacja mobilna dla systemu Android, która jest przeznaczona do codziennego śledzenia wykonywania zamierzonych przez nas planów. Możemy mieć cel, mały lub wielki, ale bez podjęcia działań nigdy nie zostanie on osiągnięty. I taka jest właśnie proponowana filozofia tej aplikacji: określimy w niej cele, ale jednocześnie przyporządkujemy do tych celów konkretne działania. Żadnych ogólnych postanowień - same konkrety. Potem? Już tylko (oby) zatwierdzanie działań jako wykonanych zupełnie tak, jakby to była lista TODO z zakupami. I szczegółowe raporty - więc poznamy, jak nam naprawdę idzie.

Zgodnie z powszechnie przyjmowaną interpretacją metodologii SMART, cele powinny być: 1) konkretne, 2) mierzalne, 3) osiągalne, 4) realistyczne oraz 5) określone w czasie. W związku z tym omawiana aplikacja przyda nam się np. w sytuacji, w której chcemy ważyć, za 3 miesiące, 60 kg - czyli 10 kg mniej niż obecnie (cel). Ale musimy też ustalić, co będziemy robić - np. będziemy wychodzić na 60-minutowy spacer 5 razy w tygodniu (działanie zmierzające do celu), wyeliminujemy z diety wszystkie fast-foody (kolejne działanie) i zadbamy o 8 godzin dobrego snu (bo ma wpływ na odchudzanie, i to kolejne działanie zmierzające do celu). Program jest łatwy w obsłudze - zaraz na starcie daje nam możliwość określenia celu lub działania. W wypadku celu możemy ustawić jego datę początkową i datę końcową (choć nie jest to w ogóle wymagane) oraz, od razu, kolejne czynności obejmujące tenże cel swoim wzrokiem. Zdecydowanie więcej opcji konfiguracyjnych związanych jest właśnie z działaniami. Ustalimy m.in. ich priorytet (wysoki, średni, niski) czy powiążemy je z alertami, aby nigdy nie zapomnieć o naszym TODO. Zachęca się użytkownika, aby działania egzekwował codziennie, ale możliwe jest określenie specyficznych dni tygodnia przeznaczonych na dane działanie czy też ogólnej liczby jego wykonań w całym cyklu. Jak więc widać, choćby te wymienione zadania z łatwością dodamy do aplikacji. To chwila. Pasują jak ulał. Dodacie zresztą łatwo dowolne - ale pamiętajcie, wszystko musi być SMART!

...Po ustawieniu wszystkich parametrów, następuje proza życia. Każdego dnia będziemy zmierzać do założonego celu (bądź wielu celów; w wersji darmowej można śledzić maksymalnie 2 cele) i zatwierdzać wykonywanie kolejnych zadań. Rezultaty - tradycyjne zielone haczyki w wypadku sukcesów i czerwone iksy w wypadku porażek - zobaczymy we wbudowanym kalendarzu. Dostępne są też statystyki ukazujące procentowy podział wyników działań. Aplikacja udostępnia widżet wyświetlający zadania na bieżący dzień. W ustawieniach globalnych znajdziemy sporo opcji, dzięki którym wpłyniemy na warstwę estetyczną właściwego interfejsu oraz widżetu (kolor i rozmiar tekstu, kolor tła), a także zakresy prowadzonych statystyk. Są też funkcje obsługujące bazę danych i służące do zarządzania kopią zapasową.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam oraz dodatkowe funkcje (m.in. brak limitu 2 celów, synchronizacja danych między urządzeniami) to koszt 13,84 zł.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ListList dla Android
2018-08-24

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
List