w
googluj
pl

FITAPP Varie selon les appareils.


ico
FITAPP jest to aplikacja umożliwiająca pomiar podstawowych parametrów aktywności fizycznej - dystansu, czasu, średniego tempa, liczby spalonych kalorii. W tym celu program wykorzystuje dane pobierane przez czujnik GPS, a sam dostępny jest dla urządzeń m.in. z systemem operacyjnym Android (jest też wersja przeznaczona dla iOS). Aplikacja, oczywiście, nie służy wyłącznie do biegania, bo wykorzystamy ją też do chodu, nordic walking czy kolarstwa. Wyboru preferowanej dyscypliny dokonamy zresztą łatwo, bo już z poziomu ekranu startowego, dotykając paska narzędziowego. W pasku narzędziowym znajdziemy też dostęp do funkcji pozwalającej aktywować komunikaty głosowe związane z poszczególnymi wydarzeniami treningu (start/stop/pauza, dystans, kalorie itp.). Prócz tego ekran główny daje widok na wspomniane parametry techniczne w czasie rzeczywistym, jak i na mapę z wyznaczoną naszą lokalizacją (na pdst. Mapy Google'a). Możliwe jest też przyjrzenie się czasom kolejnych 500-metrówek. Dodając do tego piękne wykonanie na bazie Material Design, FITAPP - choć to tylko narzędzie - skutecznie zachęca do tego, aby wyjść z domu i potrenować.

...A po przyjściu z n-tego treningu motywuje z kolei co innego: wiedza, jak nam poszło w przeszłości - czy zwiększamy liczbę treningów zgodnie z naszym założeniem, czy pokonujemy większą liczbę kilometrów lub czy spalamy odpowiednio dużą liczbę kalorii itd. Słowem: jeśli zakładamy sobie przebiegnięcie 100 km w ciągu miesiąca, musimy wiedzieć, ile nam brakuje. Pod tym względem FITAPP oferuje komfortowe ujęcia naszych aktywności właśnie w formie zestawień miesięcznych. Otrzymujemy listę wszystkich treningów z ich szczegółami, a na samej górze podsumowanie: najpierw liczbę spalonych kalorii, a następnie liczbę aktywności, przebyty dystans oraz czas treningów, czyli czas pomiarów - przy czym należy podkreślić, że w razie potrzeby informacje o treningach możemy też uzupełnić ręcznie. Oprócz zestawienia czasowego, FITAPP daje nam wgląd w statystykę generalną. Dowiemy się z niej, jak przedstawia się historia poszczególnych parametrów (np. liczby zarejestrowanych aktywności) w formie wykresów słupkowych.

Z tego, co powiedzieliśmy, jasno wynika, że FITAPP to wspaniały program. I taki rzeczywiście jest - ALE jednocześnie ma pewną niedoskonałość, wobec której nie możemy przejść obojętnie. Czas więc na poważną krytykę... Powiemy wprost: program jest kalką Runtastic. Trudno nawet wskazać, które elementy są zupełnie inne/nowe w FITAPP. Poczynając od kolorystyki interfejsu, poprzez układ funkcji na ekranie głównym, po rozkład kolejnych opcji - to wszystko jest jakby remiksem Runtastic. FITAPP to w zasadzie zubożona wersja Runtastic, bo nawet nie oferuje tylu funkcji, co słynny konkurent. (Producent FITAPP pochodzi nawet z tego samego kraju, czyli z Austrii). Powtórzmy: sam w sobie FITAPP jest wspaniały, ale biorąc pod uwagę fakt, że od lat znamy Runtastic - nasz werdykt musi być jednoznaczny: nie instalujcie FITAPP - instalujcie Runtastic. (ALE jeśli już zainstalujecie FITAPP, to i tak powinniście być zadowoleni. Znowu się powtórzymy: to wspaniała aplikacja, ale podejrzane, że tak jawnie podobna do innej).

Ograniczenia!
Założenie konta (poprzez Google+ albo Facebooka) jest tylko opcjonalne, ale umożliwi np. synchronizację danych między urządzeniami. Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja pełna kosztuje 42,99 zł i usuwa reklamy, a także m.in. udostępnia wszystkie statystyki.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
FITAPPFITAPP dla Android
2018-03-13

Ilość pobrań: 46 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
FITAPP