w
googluj
pl

Moje Finanse 1.9.5.1


ico
Moje Finanse jest to aplikacja mobilna przeznaczona do kontrolowania stanu posiadanych pieniędzy, a dostępna dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Zaprojektowano ją na bazie Material Design. Jest łatwa w obsłudze. Udostępnia wielką liczbę funkcji, w tym tworzenia/przywracania kopii zapasowej bazy danych. To z całą pewnością przynajmniej jedno z najlepszych narzędzi do prowadzenia kontroli finansów osobistych - a być może po prostu najlepsze.

Program, przede wszystkim, pozwala łatwo i szybko wprowadzać operacje finansowe - tak wydatki, jak i wpływy. Jednym tapnięciem z poziomu ekranu startowego przejdziemy do formularza transakcji, pozwalającego określić kwotę w złotówkach; nazwę, kategorię, datę oraz typ (wydatek/wpływ). Kategorie są predefiniowane i podzielone na gotowe do wykorzystania podkategorie. Kategorie główne to kolejno: jedzenie, rozrywka, samochód, dom, odzież, elektronika, zdrowie i uroda, dzieci, praca. Operacja może być również nieprzyporządkowana do żadnej z nich. Co istotne, predefiniowane możemy zmienić, a oprócz tego także utworzyć własne, zupełnie nowe. Każda kategoria może mieć unikalny kolor, co pozytywnie wpływa na czytelność i estetykę.

W razie potrzeby, aktualnie wprowadzaną operację finansową zapiszemy natychmiast jako szablon bądź zlecenie stałe, ponawiane cyklicznie. Program, niemal na każdym kroku, daje nam narzędzia służące do przefiltrowania danych. Szczególnie przydatna może być funkcja odseparowania, jednym tapnięciem, wszystkich wydatków (albo przeciwnie: wszystkich wpływów) i przyjrzenia się rezultatom transakcji tylko w takich ramach. W mgnieniu oka (przesunięcie palcem w bok, do kolejnych zakładek) uzyskamy dostęp do podsumowań wszystkich wydanych i/albo zarobionych pieniędzy również z perspektywy konkretnych kategorii operacji lub okresów, kiedy były one przeprowadzane.

Bardzo ważną zaletą aplikacji jest możliwość prowadzenia różnych kont i błyskawicznego sprawdzenia aktualnego salda każdego z nich, jak i przelewania kwot z jednego do drugiego. Startujemy z "kontem osobistym", ale w kilka sekund dodamy konta inne, dowolnie nazwane (np. "gotówka", konto w banku X, konto w banku Y). Przy wprowadzaniu nowej operacji finansowej opcjonalne jest wybranie innego konta, niż konto główne (przy okazji: dane konto jako konto główne ustawimy w ciągu dosłownie sekund). Nie ma ograniczeń, co do liczby posiadanych kont, zaś przy definiowaniu nowego opcjonalne jest określenie kwoty otwarcia. Wszystkie operacje można potem filtrować wedle wskazanego konta (np. "gotówki") i wyświetlić statystykami tylko w jego kontekście.

Po przejściu do ustawień globalnych ustawimy m.in. pierwszy dzień miesiąca (opcja może być przydatna, gdy otrzymujemy wynagrodzenie każdego np. 20. dnia i chcemy znać wszystkie ponoszone wydatki właśnie od tego momentu); zabezpieczymy dostęp do aplikacji kodem PIN; wybierzemy katalog w pamięci urządzenia przeznaczony do funkcji backupu; określimy czy kopia zapasowa tworzona ma być automatycznie.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam kosztuje 3,99 zł.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (3 głosów)

Strefa Download programu
Moje FinanseMoje Finanse dla Android
2016-05-19

Ilość pobrań: 115 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Moje Finanse