w
googluj

MY ASICS 3.3


ico
MY ASICS to unikalna aplikacja fitnessowa skierowana do biegaczy. Wydano ją na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android (dostępna jest także wersja dla iOS). Jej podstawowym atutem są spersonalizowane plany treningowe, dzięki którym w rezultacie przebiegniemy maraton, półmaraton, 10 km, 5 km, 10 mil albo 5 mil. Pod względem zakresu czasu, treningi trwają od 12 do 33 tygodni i wymagają poświęcenia od 2 do 4 dni w tygodniu. Powstały na bazie trwających ponad 7 lat badań naukowych nad wydajnością biegaczy Instytutu Sportu ASICS, mieszczącego się w japońskim Kobe. Bardzo, bardzo interesującym aspektem aplikacji MY ASICS jest to, że wybrany plan treningowy adaptuje się do naszych realnych możliwości biegowych i automatycznie dostosowuje harmonogram, gdy pominie się z jakichś przyczyn dzień przeznaczony na bieg. Program jest przy tym prosty, ale nie zapomniano o implementacji śledzenia tradycyjnych parametrów biegu. Będziemy więc znać swoją aktualną lokalizację, jak i całą trasę na Mapie Google'a, całkowity czas, czasy ewentualnych okrążeń, dystans i średnie tempo w czasie rzeczywistym.

Aby korzystać z aplikacji trzeba się zarejestrować i w tym celu wykorzystamy adres e-mail bądź pośrednictwo Facebooka. Po przejściu do właściwego interfejsu należy wybrać z menu zakładkę "Plan" i skonfigurować swój pierwszy plan treningowy. Najpierw wypełnimy formularz osobowy, podając imię, nazwisko, datę urodzenia i płeć. W kolejnym kroku odpowiemy na pytanie, dlaczego trenujemy. Możliwe odpowiedzi: 1) dla startu w biegach, 2) aby poprawić swoje umiejętności. Następnie określimy, jak daleko chcemy pobiec. Dostępne odpowiedzi wymieniliśmy na początku tego opisu. Potem wpisujemy docelowy czas, który chcielibyśmy w takim biegu osiągnąć. Nie koniec pytań: jaki dystans bądź czas jesteśmy w stanie pokonać już teraz? Odpowiedzi: maraton, półmaraton, 10 km, 5 km, 30-60 minut, 20-30 minut, mniej niż 20 minut. Gotowe - po chwili powinniśmy ujrzeć wstępną wersję opracowanego specjalnie dla nas harmonogramu biegów. Istnieje opcja jego poprawienia: zmiany tempa czy liczby dni treningowych w tygodniu. Potem już tylko wystarczy zapisać plan (poznamy sumaryczną liczbę treningów i dystansów do pokonania) i czekać na pierwszy bieg.

Program współpracuje z urządzeniami pomiarowymi producentów Garmin, Polar, Suunto, TomTom, i pozwala zaimportować z nich wcześniejsze wyniki. Jest też zintegrowany z inną aplikacją do biegania, popularnym Runkeeperem. Jest to możliwe poprzez platformę WWW na My.Asics.com. Witryna jest w polskiej wersji językowej i warto dokładnie przyjrzeć się jej możliwościom. (Przede wszystkim zwracamy uwagę, że da się zmienić dystans w milach na kilometry właśnie poprzez aplikację webową). Niestety, aplikacja mobilna ma dość niską ocenę w Google Play. Choć wielu użytkowników chwali sobie plany treningowe (i my też to robimy: czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy!), to zawodzi funkcjonalność programu, np. występują problemy z zapisaniem danych treningowych. W efekcie, niektórzy użytkownicy w dalszym ciągu używają spersonalizowanego planu, ale w trakcie właściwego biegu używają innej aplikacji. Tak czy inaczej, MY ASICS jest aplikacją wobec której żaden biegacz amator nie powinien przejść (przebiec) obojętnie. Jak zobaczyliście, w trakcie konfiguracji planu można ustawić dotychczasowy rekord biegu na niskim poziomie, "mniej niż 20 minut", zatem jeśli jesteście totalnie początkujący - tym bardziej powinniście przetestować ten program.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://my.asics.com/pl/pl-pl

Ograniczenia!
Założenie konta poprzez adres e-mail albo Facebooka jest wymagane

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
MY ASICSMY ASICS dla Android
2017-01-18

Ilość pobrań: 47 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MY ASICS