w
googluj

7 Weeks 3.2.1


ico
7 Weeks to aplikacja mająca nam pomóc w porzuceniu nawyków złych i budowaniu nawyków dobrych. Zdaniem jej producenta, wystarczy 7 tygodni, by zaszła w naszym życiu poważna zmiana. Stąd też narzędzie skonstruowano w taki sposób, że śledzimy w niej efektywność wprowadzania zmiany bądź zmian przez taki właśnie okres: 49 dni; dzień po dniu. Cała obsługa sprowadza się do oznaczania kolejnych dni jako sukcesów albo porażek we wprowadzaniu zmiany. 7 Weeks powstało na bazie słynnej książki "Siła nawyku" Charlesa Duhigga - choć nie ma to akurat jakiegoś szczególnego przełożenia na jej funkcje; a także na podstawie metody polegającej na zaznaczaniu znakiem X kolejnych dni-sukcesów w kalendarzu - co już przełożenie ma, gdyż na tym właśnie polega praca z aplikacją, o czym przed chwilą powiedzieliśmy.

Przy konstruowaniu nowego nawyku:
• określimy jego nazwę; to może być np. "Biegać 30 minut dziennie",
• opcjonalnie określimy powód, dla którego postawiliśmy sobie taki cel; maksymalnie dodać można 3 powody; w naszym wypadku może to być np. nawiązanie do znanego przysłowia: "W zdrowym ciele zdrowy duch" - czy cokolwiek innego, co nas zmotywuje do biegania w chwilach zniechęcenia,
• podamy datę rozpoczęcia jego budowania; domyślnie ustawiana jest data aktualna, ale w razie potrzeby ją zmienimy; zatem jeśli dziś jest 17 listopada, a biegamy od 10 listopada, bez problemów możemy wykorzystywać program od 10 listopada - przeszłe dni też można oznaczyć jako sukcesy/porażki.

Po zatwierdzeniu, ekran nawyku składać się będzie z 2 zakładek. W pierwszej z nich jest tablica 7x7, reprezentująca kalendarz, przy czym dzień nr 1. to dzień rozpoczęcia nawyku. Dzień bieżący oznaczono w specjalny sposób (ma zielone obramowanie). Druga zakładka zawiera proste statystyki nawyku: aktualne pasmo sukcesów, procent ukończenia czy datę zakończenia. Nawyk można edytować, usunąć; można też zresetować wprowadzone dane. Poprzez szufladę nawigacyjną mamy dostęp do wszystkich nawyków oraz bezpośredni do poszczególnych. W ustawieniach powiążemy sobie poranne oraz wieczorne przypomnienia o zaznaczaniu postępu w kalendarzu.

7 Weeks to narzędzie służące do monitorowania nawyków podobne do wielu innych. Co tę aplikację wyróżnia, to to, że jest 1) świetnie wykonana - mamy Material Design z motywami jasnym i ciemnym oraz 15 kolorów-akcentów do wyboru; i 2) jest bardzo łatwa w obsłudze - nie trzeba się jej uczyć i wobec tego zacząć wprowadzać w swoje życie zmiany można właściwie od razu. W kategorii narzędzi prostych - to wspaniała aplikacja. Warto wiedzieć, że choć wersja darmowa narzuca nam budowanie nawyków codziennie, to płatna umożliwia bardziej elastyczne podejście (np. zaznaczania tylko wybranych dni w tygodniu).

Ograniczenia!
Wersja pełna, z wieloma dodatkowymi funkcjami (np. widżetami), kosztuje 9,25 zł. Dostępny jest rabat 50% po udostępnieniu informacji o aplikacji w serwisie społecznościowym Facebook, Google+ albo Twitter.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
7 Weeks7 Weeks dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 86 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
7 Weeks