w
googluj

Checklist 6.4


ico
Checklist jest to aplikacja służąca do kompleksowej obsługi list spraw do załatwienia. Dopiero po drugie wyróżnia się tym, że jest kompletnie darmowa i dostępna poprzez najpopularniejsze kanały: nie ma żadnej wersji Pro, a wydano ją dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android (i tej wersji się poniżej przyjrzymy); jest też wersja przeznaczona m.in. dla iOS, a także webowa w witrynie Checklist.com. A czym wyróżnia się przede wszystkim? Unikalną właściwością Checklisty jest to, że użytkownik skorzystać może z tysięcy szablonów list zadań. Co prawda, dość poważnym minusem może być dla nas to, że aplikacja jest angielska i wobec tego listy nie są spolszczone, lecz biorąc pod uwagę stopień ich dopracowania, mogą stanowić nie lada inspirację. A dostępne są listy dla niemal każdej dziedziny życia i nie sposób ich tu wszystkich wymienić. Rodzina, biznes, dom, technologia, pieniądze, czas wolny - to tylko same kategorie główne. Co istotne, proponowane listy nie są byle jakie. Stopień ich szczegółowości może nas zadziwić, bo często składają się z kilkudziesięciu zadań (jedna z list ma ich nawet 106). Wystarczy zresztą przejść do strony aplikacji, by się o tym przekonać. Teraz skupimy się już na cechach właściwych samej aplikacji mobilnej.

Zacznijmy od tego, że aby móc korzystać z tego programu, można się zarejestrować za pośrednictwem adresu e-mail, Google+ lub Facebooka. Nie jest to konieczne i krok ten można pominąć zaraz po pierwszym uruchomieniu Checklisty. Nie da nam to jednak dostępu do 3 funkcji: 1) synchronizacji list między urządzeniami; 2) tworzenia kopii zapasowej danych w chmurze; 3) dzielenia się listami z innymi użytkownikami. Po przejściu do właściwego interfejsu ujrzymy propozycje list, jeśli tapniemy w ikonę zakładki. Dowiemy się wtedy m.in. ilu innych użytkowników z nich korzysta, czyli jak bardzo są popularna, oraz ile zawierają zadań. Oczywiście, użytkownik może też tworzyć własne listy. Ale można mieć nie tylko nieskończoną liczbę list oraz dowolną liczbę zadań. Każde bowiem zadanie może składać się z listy mniejszych zadań, czyli listy mogą być osadzone. Do danego zadania listy przywiążemy powiadomienie lub oznaczymy je jako priorytetowe, dzięki czemu zostanie oznaczone w specjalny sposób. Łatwo zduplikować zadanie, przenieść je do innej listy. Istnieje też możliwość dodania notatki do zadania! Na samej górze ekranu głównego znajdziemy m.in. skróty do wszystkich zadań z wszystkich list, które oznaczyliśmy jako ważne. Program oferuje w ustawieniach: 6 motywów graficznych, dzienne przypomnienia, automatyczne przenoszenie ukończonych zadań na koniec listy.

Podsumowując, Checklist to niezwykła aplikacja do zarządzania listami TODO. Jej jedyną większą wadą jest to, że choć wykorzystuje Material Design, to jednak odczuwalny jest brak płynności w trakcie przechodzenia między ekranami (naleciałości z iOS). Gdyby program wykorzystywał Material Design w 100% oraz gdyby oferował spolszczone szablony list, byłby jednym z najlepszych w swojej dziedzinie. A tak - jest "tylko" świetny.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://checklist.com

Ograniczenia!
Założenie konta poprzez adres e-mail, Google+ albo Facebooka jest tylko opcjonalne. Jeśli jednak założymy konto, zyskamy dodatkowe możliwości (m.in. synchronizowania danych z aplikacją webową i udostępniania list znajomym).

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
ChecklistChecklist dla Android
2018-08-19

Ilość pobrań: 29 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Checklist