w
googluj
pl

EveryDay 1.1.1


ico
EveryDay jest to prosta aplikacja służąca do tworzenia list zadań do zrobienia (TODO) oraz ich zarządzania. Wydana została na urządzenia mobilne m.in. z systemem operacyjnym Android (jest też wersja dla iOS). Korzystać z niej można na 2 sposoby: z kontem albo bez konta. Rejestracja wymaga podania adresu e-mail; alternatywą wobec tego jest zalogowanie się za pośrednictwem Google+. Użytkownik posiadający konto zyskuje możliwość tworzenia kopii zapasowej danych w chmurze - w chmurze, do której dostęp będzie miał również z poziomu przeglądarki internetowej, ponieważ producent udostępnia aplikację webową w witrynie App.Evrdy.com. Program dostępny jest też w ramach dodatku do przeglądarki Google Chrome.

EveryDay umożliwia tworzenie drzew zadań. Oznacza to, że w ramach danej listy możemy mieć zadania, które mają pod-zadania, które mają pod-pod-zadania itd. Wystarczy przytrzymać wybrane zadanie i upuścić je w żądane miejsce. Obsługa listy jest zresztą szybka i intuicyjna także pod wieloma innymi względami. Aby oznaczyć zadanie jako wykonane, należy przesunąć po nim palcem w prawo. (Możliwe jest ukrycie wszystkich zadań ukończonych). Natomiast po przesunięciu w lewo otrzymamy dostęp do szybkich akcji związanych z zadaniem: kompletnego usunięcia go z widoku, przeniesienia do innej listy, powiązania wykonania z konkretną datą, przypisania daty i czasu powiadomienia. Każde zadanie może być jeszcze dokładniej opisane, gdyż po tapnięciu w nie zostaniemy przekierowani do formularza pozwalającego np. dodać notatkę. Po dwukrotnym stuknięciu w zadanie z perspektywy listy otrzymamy możliwość edycji nazwy. (Nazwę zadania wprowadzimy też głosowo). Na tym nie kończą się walory aplikacji; przykładowo, możliwe jest udostępnianie list innym użytkownikom. Niemniej ostateczny zakres potencjału EveryDay uzależniony jest od tego czy zdecydujemy się na subskrypcję konta Pro.

Wady? Jest jedna, ale za to spora. Zdaniem producenta, aplikacja ma "piękny minimalistyczny design", a jednak naszym zdaniem nie jest w ogóle piękny, a po prostu brzydki. Razi stylistyczna dysproporcja między paskiem akcji a ekranem treści. Przede wszystkim zbyt duże puste przestrzenie pomiędzy zadaniami, przez co na ekranie zobaczymy ich tylko 7-8, a potem trzeba je przewijać. Druga sprawa: pasek akcji ma tylko nieznacznie ciemniejszą barwę od ekranu właściwego; wszechobecność białej kolorystyki jest natarczywa (zbyt szpitalna). Krótko mówiąc, design aplikacji jest nudny i zupełnie bez polotu. (Lekarstwo: Material Design). Szkoda, bo pod względem funkcji aplikacja jest bardzo fajna. Zwłaszcza pozytywnie oceniamy obsługę zadań poprzez gesty. Kiepskie wykonanie interfejsu sprawia jednak, że nie chce się z nią aż tak bardzo pracować. Konkurencja w dziedzinie narzędzi do TODO jest olbrzymia, oferuje te i inne funkcje, używa Material Design - i to ją polecamy.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://app.evrdy.com

Ograniczenia!
Rejestracja (poprzez e-maila albo Google+) jest tylko opcjonalna, ale umożliwi synchronizację danych między urządzeniami. Podstawowa wersja aplikacji jest bezpłatna, ale ma ograniczenia (ich szczegółowy wykaz znajdziemy na stronie internetowej). Wersja pełna kosztuje 2,99 dolara miesięcznie.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
EveryDayEveryDay dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
EveryDay