w
googluj

Planner 5D 1.18.12


ico
Planner 5D jest aplikacją umożliwiającą zaprojektowanie pięknych i realistycznych wnętrz domów i mieszkań zarówno w widoku 2D, jak i 3D - i zarówno w trybie online, jak i offline. Nie potrzeba ani żadnych specjalnych umiejętności, ani przechodzenia treningu, ani przeczytania instrukcji obsługi. Swój wymarzony dom zaprojektujemy w ciągu minut. Program wyposażono w bogaty zestaw różnych przedmiotów, dzięki czemu zbudujemy od podstaw pokoje mieszkalne, biuro, kawiarnię czy w zasadzie dowolną inną przestrzeń zamkniętą - i zadbamy przy tym o subtelne dekoracje; wymiary i kolory. Dostępnych elementów (łóżek, foteli, stołów itd.) jest ponad 3 tysiące. Na koniec "przejdziemy" się po takim wirtualnym obiekcie i zobaczymy, jak poszczególne elementy komponują się ze sobą. Planner 5D to jednak nie tylko potężny edytor, ale i serwis społecznościowy. Gotowy projekt można udostępnić w "tradycyjnych" portalach społecznościowych, ale i w galerii użytkowników. Program ma już zresztą ponad 3,6 miliona zarejestrowanych projektantów, zaś liczba udostępnionych przez nich prac przekroczyła 4,6 miliona - z czego więcej niż 190 tysięcy oznaczono jako ulubione. Aplikacja dostępna jest na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android, jak też iOS. Zanim opowiemy o szczegółach pierwszej z wymienionych wersji, dopowiemy ważną rzecz: Planner 5D dostępny jest również z poziomu dowolnego komputera stacjonarnego. Za pośrednictwem witryny Planner5D.com również można zaprojektować swój dom marzeń.

Pracę rozpocząć można od niczego bądź korzystając z szablonu (a są 4). Po przejściu do edytora, przełączanie się między widokiem 2D a 3D to kwestia jednego tapnięcia, przy czym przejście do trybu 3D wymaga odczekania kilku chwil. Nawigacja gestami jest intuicyjna. Identyczny schemat wykorzystywany jest zresztą wszędzie, więc nie będziemy go szerzej opisywać. Nadmienimy tylko, że np. zbliżenie do siebie dwóch palców na ekranie oznacza powiększenie widoku, a po dotknięciu danego elementu, dajmy na to: stołu, uzyskamy dostęp do jego menu. W rezultacie łatwo zmienimy kolorystykę (do dyspozycji też kody heksadecymalne), wymiary (edytując liczbę cm szerokości, długości itd.); obrócimy go czy zduplikujemy itp. Opcji jest co niemiara. Jeżeli zaś zdecydujemy się na budowę obiektu od podstaw - będziemy go budować rzeczywiście od postaw, decydując o rozmieszczeniu ścian, okien i drzwi; kolorze tapet czy ścian, rodzaju płytek podłogowych; nie wspominając o zwykłych przedmiotach codziennego użytku, w tym o wazonie na kwiaty. Do tego zaprojektujemy przestrzeń zewnętrzną przez wykorzystanie trawnika, krzewów, drzew itd. Metoda konstruowania to intuicyjne "drag & drop", czyli przenieś (po wybraniu z menu) i upuść (w żądane miejsce). Całej edycji sprzyja dostępność funkcji undo, czyli odwrócenia poprzedniej akcji. Jeżeli więc przypadkowo usuniemy sofę - od razu ją przywrócimy. (Jest też funkcja redo, czyli odwrócenia undo).

Fotorealistyczna przechadzka po domu marzeń, w HD i w 3D, to jedna z najistotniejszych zalet Plannera. Wysoka jakość tekstur nie bierze się w aplikacji znikąd, bo o czym trzeba pamiętać: rozmiar aplikacji to aż 230 MB. (Tryb wirtualnej rzeczywistości nie będzie nam jednak dany, jeżeli nie zakupimy dostępu do pełnego katalogu przedmiotów - to jedno z ograniczeń wersji bezpłatnej; więcej informacji w dedykowanej sekcji). Naprawdę gigantyczną zaletą programu jest przy tym wszystkim to, że wykorzystuje Material Design. Pomimo dostępności olbrzymiej liczby ustawień i skomplikowania (nie jest to w końcu odtwarzacz muzyki) - działa zadziwiająco szybko. Nie dość więc, że jest to narzędzie do projektowania, to samo zostało zaprojektowano wręcz w doskonały sposób. Programistom należą się ukłony. Nie dziwi komentarz jednego z użytkowników: wersja dla Androida jest lepsza niż webowa; po prostu jest tak dobra! Oczywiście, tak wielki nakład pracy producenta nie byłby możliwy za friko - program w wersji darmowej ma poważne ograniczenia. Rejestracja zaś jest tylko opcjonalna, tak więc z potencjałem aplikacji możemy się zapoznać niemal od razu (czytaj: po pobraniu 230 MB).

Uwaga!
Aplikacja waży 230 MB. Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://planner5d.com/e/

Ograniczenia!
Rejestracja jest tylko opcjonalna. Założenie konta możliwe jest poprzez adres e-mail oraz m.in. Google+ i Facebooka. Dostęp do pełnego katalogu 3 tys. przedmiotów, możliwy jest na kilka sposobów. Dostęp dożywotni kosztuje 103,58 zł; roczny - 51,73 zł; 30-dniowy - 25,55 zł; 1-dniowy - 5,12 zł. Uwaga - zakup powiązany zostanie wyłącznie z wersją dla Androida. Tryb wirtualnej rzeczywistości wymaga dostępu do pełnego katalogu przedmiotów, a ponadto wymaga specjalnego urządzenia (okularów VR): Google Cardboard, Fibrum itp. Możliwość zrobienia fotorealistycznych ujęć też jest płatna. 200 zdjęć HD kosztuje 254,55 zł; 100 - 152,70 zł; 20 - 50,87 zł.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Planner 5DPlanner 5D dla Android
2019-07-02

Ilość pobrań: 447 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
Planner 5D