w
googluj

Mindjet Maps 4.1


ico
Mindjet Maps jest to program służący do organizowania informacji, pomysłów itp. w formie tzw. mapy myśli. Mapa myśli przeznaczona jest do tworzenia wizualnych odniesień pomiędzy informacjami/pomysłami. Wszystko zaczyna się od określenia głównej idei, znajdującej się w centralnym punkcie kartki; z tego miejsca powstają następnie gałęzie (mniejsze idee), które mają swoje własne gałęzie - te zaś gałęzie też mają swoje gałęzie itd. Omawiana aplikacja dostępna jest na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android i ma nam pomóc w tworzeniu mapy myśli w formie elektronicznej. Użytkownik może określić format pliku mapy (Freemind, Mindjet, XMind), a także lokalizację zapisu w pamięci urządzenia. Z programu skorzystamy w ramach urządzenia, ale po zarejestrowaniu konta możliwe stanie się synchronizowanie map z chmurą i w rezultacie edytowanie ich również z poziomu komputera stacjonarnego, jako że dostępna jest wersja webowa, a także instalacyjna m.in. dla Windowsa. (Ważna uwaga: nie ma możliwości założenia konta poprzez aplikację mobilną. Wersja stacjonarna jest płatna, ale można ją bezpłatnie przetestować przez 30 dni).

Program jest rozbudowany i udostępnia sporo opcji. Poszczególne gałęzie mogą mieć własne style graficzne oraz ikony, a także zdefiniowane przez nas m.in. rozmiary i kolory czcionek. W razie potrzeby wzbogacimy je załącznikami w postaci notatek, obrazów (wykonanych od ręki lub z galerii) czy odnośników internetowych. Obsługa mapy została maksymalnie ułatwiona, jako że dostępny jest tryb pełnoekranowy, zaś samą mapę można przesuwać, przybliżać i oddalać tradycyjnymi gestami - jak też powiązać konkretne tego typu funkcje ze skrótami klawiaturowymi bądź przyciskami fizycznymi. (Przykładowo, przyciski głośności mogą regulować przybliżanie/oddalanie widoku). Aplikacja pozwala na tworzenie wielu map, a jeśli chcielibyśmy mieć błyskawiczny dostęp do wybranej, możemy umieścić do niej skrót na pulpicie - tapnięcie w taki skrót od razu otworzy mapę.

Czy narzędzie ma jakieś wady? Tak. Przede wszystkim nie najlepsze wrażenie robi estetyczna warstwa edytora. Wygląd ikon oraz obecność gradientów przypomina czasy Androida 2. Krótko mówiąc, aplikacja jest brzydka. Można znaleźć o wiele ładniejsze, choć niekoniecznie umożliwiające tworzenie map myśli z poziomu wielu różnych platform, jak to jest akurat w tym wypadku.

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu Windows. Aplikacja internetowa dostępna jest w witrynie http://www.mindjet.com

Ograniczenia!
Założenie konta jest tylko opcjonalne. Posiadanie konta da nam możliwość synchronizacji map z wersjami programu przeznaczonymi na inne platformy (nie można się jednak zarejestrować z poziomu aplikacji mobilnej; pełna wersja programu w wersji stacjonarnej jest zaś płatna - dostępny jest 30-dniowy okres próbny).

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Mindjet MapsMindjet Maps dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 3 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Mindjet Maps