w
googluj
pl

Moje Notatki 1.8.3


ico
Moje Notatki jest programem służącym do zapisywania, przeglądania, przeszukiwania i udostępniania notatek. Jest łatwiutki w użyciu i niezwykle intuicyjny. To również na pewno jeden z najbardziej dopracowanych i przemyślanych notatników mobilnych zaprojektowanych na podstawie nowoczesnego motywu graficznego Material Design. Dostępny jest zaś dla urządzeń z systemem operacyjnym Android.

Aplikacja umożliwia segregowanie notatek wg folderów, jak również zarządzanie tymi folderami. Same notatki mogą z kolei być sortowane wg daty utworzenia, ostatniej modyfikacji (aktualizacji), nazwy czy folderu. Wybrane notatki można oznaczać gwiazdkami. Usunięte - znajdziemy w koszu, skąd można je następnie przywrócić bądź ostatecznie usunąć. Zarówno do wybranego folderu, ulubionych, jak i kosza przejdziemy w wygodny sposób, bo po prostu otwierając szufladę nawigacyjną.

Między samymi notatkami - gdy już jakąś otworzymy - poruszamy się w pozycji horyzontalnej, tzn. przesuwając ekrany na boki, w lewo lub w prawo. Wygodne jest zresztą już samo tworzenie nowej notatki, gdyż program ustawia kursor w polu tytułu oraz automatycznie "wysuwa" klawiaturę ekranową. W pasku narzędziowym, po dotknięciu ikony folderu, można od razu umieścić sporządzaną notkę w wybranym folderze albo też utworzyć nowy folder.

Producent oddał też do naszej dyspozycji sporą liczbę motywów (uściślając: kolorów) Material Design, bo 20. Zmieniają one pasek narzędziowy oraz przycisk dodawania nowej notatki; tło jest zawsze biało-szare. Mamy też wpływ np. na rozmiar czcionki. I jeszcze jedno - powiedzieliśmy przed chwilą, że kursor ustawia się w polu tytułu? Tak wcale być nie musi, bo notatki mogą być domyślnie tworzone bez tego pola.

Możliwe jest do tego wszystkiego synchronizowanie notatek z wszystkimi innymi urządzeniami z Androidem, w których zainstalowaliśmy tę aplikację. Odbywa się to za pośrednictwem Dysku Google'a. Po zalogowaniu się do tej chmury (co jest tylko opcjonalne, a nie wymagane), dane aplikacji przechowywane będą w ukrytym folderze, do którego dostęp będzie mieć tylko aplikacja Moje Notatki. Następnie z poziomu tego notatnika będzie można też te dane w chmurze np. usunąć.

Pod względem funkcji tworzenia kopii zapasowej warto podkreślić, że użytkownik może w dowolnej chwili utworzyć ją też ręcznie w pamięci urządzenia. Robi się to z ekranu głównego po otworzeniu menu kontekstowych opcji albo po przejściu do ustawień globalnych, gdzie kopii zapasowej poświęconą osobną stronę, pozwalającą na jej zarządzanie. Kopii można przechowywać wiele, a co przy tym istotne, wybraną można migiem przywrócić.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam oraz odblokowanie kilku dodatkowych funkcji - m.in. automatycznej synchronizacji czy podglądu zawartości kopii zapasowej - kosztuje 8,99 zł.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Moje NotatkiMoje Notatki dla Android
2017-12-29

Ilość pobrań: 91 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Moje Notatki