w
googluj
pl

S Health 6.5.0.039


ico
S Health jest to aplikacja mobilna Samsunga mająca ułatwić nam zadbanie o zdrowie, sprawność i kondycję fizyczną. Pierwotnie był to program ekskluzywny, tzn. dostępny dla modeli Galaxy. W końcu jednak pojawił się w Google Play i dostępny jest już dla innych urządzeń z Androidem, co jest o tyle dobrą wiadomością, że tworząc go, Samsung spisał się na medal - i to złoty! Jest to naprawdę nie tylko jedna z najlepszych aplikacji fitnessowych w ogóle, ale i najlepsza w kategorii "wszystko w jednym".

No bo spójrzmy tylko na jej potencjał. Mamy w niej bowiem możliwość: monitorowania przebytych kroków (krokomierz), rejestrowania treningów biegowych i kolarskich (a także chodu czy wycieczek pieszych i ogólnie innych sportów), prowadzenia dziennika spożywanej żywności (licznik kalorii), przyjmowanej ilości wody, przyjmowanej ilości kofeiny (tzn. kawy; ale chodzi o to, by tych filiżanek było jak najmniej), śledzenia czasu snu, notowania stanu wagi, a nawet poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego. Wszystko to nie byłoby jeszcze tak wspaniałe, gdyby nie super-nowoczesny design i intuicyjna obsługa. Dysponujemy czytelnymi wykresami słupkowymi i statystykami. Wprowadzanie danych, np. kolejnej wypitej szklanki wody, polega na dotknięciu jednego przycisku na ekranie głównym. Zresztą ekran ten jesteśmy w stanie spersonalizować. Składa się bowiem z elementów aktywności (funkcji, monitorów), które wymieniliśmy powyżej. Sami więc określamy, co ma być widoczne, a co nie.

Program jednak jest jeszcze lepszy! Daje sposobność określenia osobistych celów i ich dziennego pomiaru. "Zwiększ aktywność", "Odżywiaj się zdrowo", "Bądź bardziej wypoczęty" - to ich nazwy. Po wybraniu np. zdrowego odżywiania się, określimy - na bazie kilku podstawowych czynników, jak płci, wagi, wieku - swoją dzienną dawkę kalorii. Potem będziemy wprowadzać porę posiłku (np. obiad) i wyszukiwać potrawę w bazie danych. (Informacje pobierane są z internetowego serwisu FatSecret; dostępne są polskie potrawy; znajdziemy np. "bigos"). Program udostępnia też specjalnie opracowane programy treningowe: chodu na 5 km, biegu na 5 km, pierwszej próby przebiegnięcia 10 km, biegu na 10 km. W innych aplikacjach tego typu cykle ćwiczeń mogą być płatne - tu są darmowe.

Świetne właściwości aplikacji na tym się nie kończą. Pod S Health podpiąć można szereg programów partnerskich; m.in. Hydro Coach, Lifesum, Nike+ Running, Qardio, Sleep as Android, Technogym, Weibo, Workout Trainer, Your.MD Symptom Checker, activity.club, Breezing, Dminder. Jakby tego było mało, współpracuje z urządzeniami takimi, jak z własnej serii zegarków Samsung Gear, czy słynnym pulsomierzem H7 od Polara. Możliwe jest też w S Health utworzenie swojego konta Samsung. Rejestracja polega na podaniu adresu e-mail, imienia, nazwiska oraz daty urodzenia. W rezultacie otrzymamy możliwość synchronizacji danych pomiędzy posiadanymi urządzeniami. Podkreślmy: rejestracja nie jest konieczna.

Podsumowując, S Health to niezwykle bogaty, a do tego dopracowany i przejrzysty program. Jest idealny dla początkujących. Żaden inny nie daje tak przyjaznego dla użytkownika sposobu rejestrowania tak wielu aktywności. Owszem, nie chodzi o ilość, ale o jakość - ale w S Health mamy i ilość, i jakość. Warto mieć ten program choćby po to, by monitorować stan wagi i wyrobić w sobie nawyk picia odpowiedniej (2 litry) ilości płynów (wody). Już po kilku dniach odczujemy poprawę samopoczucia i lepszą koncentrację, a co dopiero będzie się z nami działo, gdy skorzystamy z programu treningowego S Health i po kilku tygodniach z największą łatwością przebiegniemy 10 km!

Ograniczenia!
W zależności od wybranej funkcji, wymagane może być połączenie z internetem. Rejestracja (poprzez adres e-mail) nie jest wymagana, a tylko opcjonalna.

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (7 głosów)

Strefa Download programu
S HealthS Health dla Android
2019-07-14

Ilość pobrań: 206 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
S Health