w
googluj
pl

Moon+ Reader 4.2.1


ico
Moon+ Reader to wspaniały czytnik e-booków (książek elektronicznych) i w ogóle jeden z najbardziej rozbudowanych programów dostępnych dla systemu Android. Oferuje gigantyczną liczbę opcji i funkcji; po kilku godzinach szperania w ustawieniach można go dostosować do swoich upodobań w najmniejszych szczegółach.

Mamy w nim wpływ na aspekty warstwy wizualnej: rozmiar czcionki, wysokość wierszy, pogrubienie, pochylenie, cieniowanie, przeźroczystość. Do naszej dyspozycji oddano gotowe motywy graficzne, w tym szybkie przełączniki między trybem dziennym i nocnym, a do tego kreator. Są różne sposoby odwracania stron: dotyk ekranu, klawisze głośności i nawet metoda polegająca na tym, nie trzeba samemu odwracać stron, by czytać dalej (o czym za chwilę). Wskazane fragmenty książek można m.in. oznaczyć w specjalny sposób bądź udostępnić. Do programu, jeśli tylko chcemy, podłączymy konto w chmurze Dropboxa czy Dysku Google'a.

Oczywiście, mnogość ustawień i sposobów korzystania może przytłaczać - i trzeba przyznać, że takie było nasze początkowe wrażenie z użytkowania tego czytnika. Niemniej należy pochwalić jego twórców za to, że już ustawienia domyślne w zupełności wystarczają, by móc cieszyć się czytaniem książek zawartych w tak różnych formatach, jak: EPUB, PDF, MOBI, CHM, CBR, CBZ, UMD, FB2, TXT, HTML; obsługiwane są nawet archiwa RAR i ZIP.

Program ma gigantyczne możliwości - tak, powtarzamy się. Postanowiliśmy więc wybrać spośród nich i opisać 2 funkcje, które w największym stopniu wpływają na komfort czytania, a które nie są powszechnie spotykane:
• płynne, automatyczne, bezwzrokowe przewijanie - to funkcja niezwykle efektowna: sprawia, że nie trzeba nic naciskać, aby czytać kolejne strony. Jak właściwie działa? Otóż prosto: kolejna strona książki zostaje wczytywana na stronie, którą właśnie czytamy. Proces przebiega powoli i powtarza się samoczynnie. Użytkownik ma jednak możliwość dopasowania prędkości przewijania przy użyciu gestów, natomiast zwykłym tapnięciem w ekran w dowolnej chwili wstrzymuje bądź wznawia to przewijanie,
• biblioteki online - nie musimy mieć przygotowanych własnych książek. Po pierwsze, jego instalacja w systemie da nam dostęp do 3 przykładowych e-booków. Po drugie, jak pewnie wiecie, w internecie, w domenie publicznej, są ich tysiące. Moon+ Reader ułatwia ich zdobycie, ponieważ umożliwia przeszukanie zasobów popularnych serwisów, czytanie online bądź pobranie książek w preferowanym formacie. A skąd? Z Projektu Gutenberg, Feedbooks, ManyBooks, Smashwords, jak i z katalogu własnego użytkowników czytnika, w którym znajdziemy zasoby m.in. Internet Archive, co w zasadzie daje dostęp ekstremalnie szerokich zasobów; zwłaszcza anglojęzycznych.

Co tu dużo mówić. Wyobraźcie sobie człowieka, który nie może uwierzyć w to, że używany przez niego mobilny czytnik książek jest aż tak bardzo dopracowany, konfigurowalny, prosty, szybki, przejrzysty, intuicyjny, że... no właśnie, trudno w to ogóle uwierzyć! Jego producenci niewątpliwie wznieśli się na programistyczny szczyt świetności. Można by im nawet wystawić ocenę 6/5, bo Moon+ Reader to absolutnie wspaniała aplikacja!

PS. Oczywiście, nic nie jest idealne. Gdyby jeszcze dało się czytać pliki DJVU! - ale niestety... Do tego trzeba powiedzieć, że są 2 wersje programu: darmowa i płatna. Darmowa sama w sobie jest już świetna i daje nam wszystko, co trzeba. Natomiast wersja Pro, z kolejnymi ekstra-funkcjami, choć dość droga, pochwalić się może setkami tysięcy instalacji, co oznacza, że nasza hiper-entuzjastyczna opinia nt. Moon+ Readera nie jest wcale odosobniona. Wasza też nie będzie!

Ograniczenia!
Mnóstwo dodatkowych funkcji otrzymamy po zakupie wersji Pro; jej koszt to 22,82 zł

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Moon+ ReaderMoon+ Reader dla Android
2017-05-14

Ilość pobrań: 300 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Moon+ Reader
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.13 14:49
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Przyjemny interfejs i sprawnie działa. Tym razem sława okazała się zasłużona.
Moon+ Reader