w
googluj

SOS - Stay Safe! 4.0


ico
SOS - Stay Safe! jest to aplikacja mająca dać nam poczucie bezpieczeństwa w sytuacji, gdy ktoś nas zaatakuje (próba molestowania), w razie ataku serca itp. Umożliwia bowiem wysłanie sygnału pomocy do rodziny czy znajomych już w chwili, gdy wyczujemy zagrożenie. Sygnał taki zostaje wysłany po potrząśnięciu urządzeniem (intensywność potrząśnięcia jest przez nas konfigurowana) bądź przez 3-krotne naciśnięcie przycisku zasilania telefonu. Aplikacja, w ramach wiadomości o zagrożeniu, wysyła automatycznie takie dane, jak lokalizację użytkownika, poziom naładowania energii baterii urządzenia, jak i nagrany, minutowy klip audio (plik dźwiękowy) bezpośrednio z zastanej sytuacji (ta funkcja tylko w wersji pełnej). Wiadomość zostanie nadana do wybranej przez nas uprzednio osoby albo osób.

Po pierwszym uruchomieniu programu mamy ustalić 4-cyfrowy kod PIN, który zostanie też wysłany na adres Gmail podany w końcowym etapie procesu rejestracji. Następnie mamy wskazać osobę z numerem telefonu i osobę z adresem e-mail. To właśnie do nich - w razie zagrożenia - zostaną automatycznie wysłane wiadomości SMS i e-mail. Skorzystać można z książki adresowej i wybrać kontakty z listy bądź wpisać dane ręcznie. Należy podać przynajmniej jedną osobę. (Wersja darmowa pozwala dodać dwie, zaś pełna nie ma co do tego żadnego limitu). Potem przechodzimy do konfigurowania potrząśnięcia. Mamy położyć urządzenie na płaskiej powierzchni i włączyć funkcję odliczania 5 sekund, po tej chwili wziąć urządzenie do ręki i potrząsać nim tak mocno, aż wyczujemy wibrację.

Jako że potrząsanie urządzeniem może nie wydawać się nam najlepszym pomysłem, gdyż nie jest zbyt dyskretne, producent dał nam też inne opcje wysłania wiadomości alarmowej, w tym szybkiego naciskania przycisku POWER 3 razy (nie trzeba, choć można, połączyć to z potrząsaniem). Wysyłana wiadomość może mieć określony priorytet; wysoki oznacza, że będzie wysyłana co 2 minuty, a niski - co 5 minut. To istotne z tego powodu, że nasza lokalizacja może ulec zmianie np. w razie uprowadzenia. Należy jednak pamiętać, że usługi lokalizacyjne w ustawieniach systemowych muszą być koniecznie włączone, aby lokalizacja została dodana do wiadomości. Na koniec należy podać adres konta Gmail, bo to poprzez niego wiadomość zostanie wysyłana.

Gdy alarm zostanie aktywowany, ujrzymy specjalną czerwoną ikonę w pasku statusu Androida. Wciąż będzie można zatrzymać cały proces powiadamiania bliskiej osoby, jeśli funkcję uruchomiliśmy przez pomyłkę. W tym celu trzeba uruchomić aplikację poprzez jej zwykłą ikonę; przez panel jest to niemożliwe, bo nie udostępnia żadnego skrótu (ikona jest tylko w pasku statusu, nie w panelu). Jeżeli mamy z kolei pewność, że nie będziemy chcieli wysłać żadnej wiadomości alarmowej przez jakiś czas, można aktywować funkcję jej uśpienia. W efekcie ani potrząsaniem urządzenia, ani naciskaniem przycisku zasilania nie wyślemy przez pomyłkę żadnej wiadomości.

Uwaga!
Usługi lokalizacyjne w ustawieniach systemu muszą być włączone, aby informacja o lokalizacji została dołączona do wiadomości

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam oraz możliwość dodania dowolnej liczby kontaktów telefonicznych i e-mailowych, jak i nagrania klipu audio i wysłania go w ramach załącznika do każdego e-maila, kosztuje 3,09 zł.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
SOS - Stay Safe!SOS - Stay Safe! dla Android
2018-09-05

Ilość pobrań: 43 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
SOS - Stay Safe!