w
googluj

5K Runner


ico
5K Runner jest to aplikacja udostępniająca trwający 8 tygodni cykl treningów, dzięki którym mamy w rezultacie przebiec dystans 5 kilometrów bez zatrzymywania się. Jest prosta w obsłudze i nie ma reklam; rejestracja w niej nie jest wymogiem, a tylko opcją dla chętnych. Program dostępny jest zaś dla użytkowników posiadających urządzenia z systemem operacyjnym Android.

Aplikacja skierowana jest do początkujących. Nie ma znaczenia, czy uprawiamy już jakiś sport (choćby spacer po lesie), czy siedzimy cały dzień przed telewizorem. Treningi są bowiem bardzo, bardzo, bardzo łatwe do przeprowadzenia. Na każdy z 8 tygodni przeznaczone są 3 treningi. Przedstawmy pierwszy z pierwszego tygodnia: 1) przez 5 minut rozgrzewamy się, następnie 2) biegamy przez 1 minutę, po czym spacerujemy przez 1,5 minuty - i tak 6 razy, po czym 3) przez 5 minut "schładzamy" ciało (czyli znowu wykonujemy lekkie ćwiczenia; w celu uniknięcia kontuzji, jest to niemal tak samo ważne, jak początkowa rozgrzewka). Taki trening zajmuje w sumie 25 minut. Kolejny dzień treningowy to 30 minut, tak samo jeszcze następny - i tak kończymy pierwszy tydzień.

Ostatni trening w ostatnim tygodniu nie trwa godzin, bo tylko 45 minut, tak więc nie poświęcimy na wszystko wiele czasu, ale satysfakcji będzie sporo. Zaryzykujemy nawet twierdzenie, że tytułowy cel osiągniemy parę tygodni wcześniej, ale nie o to tu chodzi. 5K Runner daje nam bezpieczeństwo, bo wpaja potrzebę, a raczej konieczność, początkowych i końcowych ćwiczeń. To wyrobi w nas dobry nawyk. Jeżeli zdecydujemy się potem na dystans 10 kilometrów, producent służy kolejną aplikacją: 10K Runner, wykonaną wedle znanego nam od teraz schematu. I jest też 21K Runner!

Ale - zejdźmy na ziemię. Chcemy przecież najpierw przebiec "piątkę". Najważniejszy jest więc pierwszy krok i wyjście z domu. Czy wobec tego 5K Runner motywuje nas w jakiś szczególny sposób i podtrzymuje chęć trenowania? Jak najbardziej. Pod względem technicznym, interfejsu i funkcjonalności nic nie można mu zarzucić. Każdy dzień treningowy jest czytelnie opisany. Znajduje się na osi czasu i wiemy, ile za nami, a ile przed nami. Po odbytych ćwiczeniach przeznaczonych na dany dzień możemy otrzymać nagrodę w postaci emblematu. To, co prawda, wydaje się nieco infantylne, lecz infantylne mogą nie być dla nas maksymy, które przygotowano na każdy dzień i które w dowolnej chwili można przeczytać. Hasła takie, jak: "Determinacja pomimo trudności gwarantuje sukces" czy "Jesteś dziś znacznie silniejszy niż miesiąc temu" - mogą zainspirować. Zwłaszcza, gdy będziemy (a będziemy) zdumieni naszym błyskawicznym postępem.

Jeśli chodzi o najważniejsze, czyli przeprowadzanie właściwego treningu przy użyciu aplikacji, to wybrać można płeć trenera głosowego, który będzie nami prowadził, czyli mówił, kiedy mamy biec, kiedy spacerować itd. (po angielsku, ale nie jest to przynajmniej robot). Ponadto jest możliwość włączenia muzyki (obsługiwane są nawet playlisty), bo odtwarzacz jest wbudowany w interfejs ekranu rejestrowania treningu. Przyciski są gigantyczne i łatwo w nie trafimy. Samo zaś uruchomienie treningu na dany dzień to, po uruchomieniu aplikacji, kwestia zaledwie jednego tapnięcia - a zatem, jeżeli to takie proste, no to do dzieła! Ruchy, ruchy, ruchy!

Ograniczenia!
Rejestracja za pośrednictwem adresu e-mail bądź Facebooka jest opcjonalna, da jednak możliwość synchronizacji wyników z innymi aplikacjami producenta

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
5K Runner5K Runner dla Android
2015-10-17

Ilość pobrań: 6 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
5K Runner