w
googluj
pl

Autem za granicę 3.0


ico
Autem za granicę jest to aplikacja mobilna zawierająca obszerny zestaw informacji, które przydadzą się wszystkim wybierającym się w zagraniczną podróż po Europie. Program wydano na urządzenia z systemem operacyjnym Android, a jego producentem jest Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, które jest "organizacją non-profit, afiliowaną przy Global Road Safety Partnership (GRSP) w Genewie, międzynarodowej organizacji pracującej na rzecz trwałego ograniczenia liczby wypadków drogowych w krajach przechodzących proces transformacji".

Poradnik, który znajdziemy w aplikacji, składa się z 2 części. W pierwszej ("Warto wiedzieć") dostępne są ogólne wskazówki i porady, które należy wziąć pod uwagę jeszcze przed samym wyjazdem. Chodzi tu m.in. o wymagane dokumenty; sposób takiego zapakowania bagażu, aby był on bezpieczny; co zrobić w razie awarii pojazdu. Poznamy też zasady tzw. ekojazdy, dzięki której mamy zaoszczędzić na paliwie (nawet 30%) oraz podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. W drugiej ("Karty krajów") - najpierw otrzymamy listę krajów, a po wybraniu pożądanego dowiemy się, jakie w nim konkretnie obowiązują ograniczenia prędkości, jakie są dozwolone limity alkoholu, jakie jest obowiązkowe wyposażenie samochodu, a także jakie kary i mandaty grożą za złamanie przepisów ruchu drogowego.

Program udostępnia informacje dla przeszło 40 krajów i - by nie było wątpliwości, o które chodzi - oto ich pełna lista: Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia i Harcegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja (w tym Monako), Gibraltar, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria (w tym Liechtenstein), Szwecja, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy (w tym San Marino).

Pierwsze uruchomienie aplikacji wymaga nawiązania połączenia z internetem. Zostaną wtedy pobrane potrzebne aktualizacje. Natomiast potem można już z niej korzystać zupełnie offline.

Ograniczenia!
Uruchomienie aplikacji po raz pierwszy wymaga połączenia z internetem

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Autem za granicęAutem za granicę dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 80 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Autem za granicę