w
googluj

MarkO 4.0.4


ico
MarkO jest programem wydanym na urządzenia z systemem operacyjnym Android, którego celem jest zwiększenie naszej produktywności. Zrobić to ma posługując się specjalnym algorytmem, w efekcie czego powiadomi o zrobieniu rzeczy, którą wcześniej zaplanowaliśmy, w odpowiednim miejscu i o odpowiednim czasie. Przykład? Dajmy na to, że chcemy kupić jakieś lekarstwo w aptece. Co wtedy? Powiadomienie otrzymamy wtedy, gdy znajdziemy się blisko apteki. Po prostu!

O ile powiadomienie na daną godzinę nie jest niczym niezwykłym, to właśnie zaangażowanie w to wszystko lokalizacji może być dla nas czynnikiem decydującym o wyjątkowości narzędzia. Wspomnijmy o możliwości dzielenia się takimi przypomnieniami z innymi osobami - a funkcja udostępniania zadań potraktowana jest w Mark0 bardzo poważnie - oraz dedykowaną aplikację na smartwatcha, a już zabrzmi to efektownie czy może nawet rewolucyjnie, choć... to w gruncie rzeczy i tak proste narzędzie do tworzenia list TODO.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji tylko opcjonalne jest zarejestrowanie się przy użyciu adresu e-mail bądź konta na Facebooku. Można więc ją przetestować w trybie anonimowym. To pierwszy plus programu. Drugi jest taki, że zamiast wprowadzenia, tzn. ogólnego opisu możliwości aplikacji w formie paru przesuwanych ekranów, od razu ujrzymy instrukcją obsługi tych nietypowych alertów. Trzeci plus programu wynika z tego, że pierwsze przypomnienie utworzymy kierowani przez niego samego - tzn. przez Mark0: robota, androida, gdyż nazwa aplikacji odnosi właśnie do wirtualnej "maskotki" (zupełnie jak w przypadku Androida).

Tworzenie przypomnienia w Mark0 (z Mark0) nie jest jednak w ogóle trudne. Zadanie piszemy bądź wprowadzamy je głosem. Następnie dobieramy parametry alertu: lokalizację, czas, udział znajomych. Ci znajomi wcale nie muszą instalować Mark0. W wypadku lokalizacji możemy wybrać typ lokalu, np. sklep spożywczy czy wymienioną we wstępie aptekę (może to być też dom, miejsce pracy itd.). Obiekt można określić na mapie. Jeśli chodzi o alert wedle czasu - to to mówi samo za siebie.

Listę wszystkich zadań/alertów ujrzymy na ekranie głównym. Przypomnienia można wyciszyć jednym dotknięciem. W ustawieniach globalnych są opcje pozwalające sprecyzować częstotliwość powiadomień oraz to, jak szeroki ma być akceptowalny dla tychże powiadomień zasięg od lokalizacji docelowej.

Ograniczenia!
Utworzenia konta za pośrednictwem adresu e-mail albo danych z Facebooka jest opcjonalne; nie trzeba tego robić.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
MarkOMarkO dla Android
2017-08-09

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MarkO