w
googluj

NexTrack 2.7.83


ico
Jeśli zła wiadomość jest taka, że chcesz schudnąć, ale już nawet nie masz sił o tym myśleć, to dobra wiadomość jest taka, że czas przetestować potencjał drzemiący w aplikacji NexTrack. Program jest wyjątkowy, ponieważ w inteligentny sposób używa metody grywalizacji, aby użytkownik miał jak największą motywację do wykonywania ćwiczeń. Grywalizacja w NexTrack polega na tym, że wykonywaniu ćwiczeń towarzyszy wzrost wirtualnego poziomu doświadczenia i odbywa się to zupełnie tak, jak grze elektronicznej: czym więcej przeciwników/ćwiczeń, tym lepiej. Stąd zresztą nazwa grywalizacji: ujmuje ona w biznes to, co stanowi zachętę dla graczy. Powiększanie zbroi - tzn. np. bicepsów - jeszcze może nie było aż tak ekscytujące i dziwi, że konkurencja spora, a mało kto wykorzystuje tak prosty mechanizm. Co jeszcze ciekawsze w wypadku NexTrack: tak, jak to jest w tradycyjnych grach, gdzie mamy przede wszystkim możliwość wyboru liczby graczy (tryby single i multiplayer), tak i tu można grać/ćwiczyć samemu bądź bawić się ze znajomymi. Taka rywalizacja z żywymi "przeciwnikami" może jeszcze bardziej skłonić nas do ćwiczeń i zrzucenia kilogramów. Przypatrzmy się więc, jak działa wersja tej aplikacji przeznaczona dla systemu operacyjnego Android.

Do NexTrack trzeba się najpierw zapisać. W tym celu wykorzystać można adres e-mail bądź pośrednictwo serwisów społecznościowych (Google+, Facebook). Następnie, po założeniu konta, istnieje możliwość zaproszenia znajomych. Nie jest to jednak wymóg i jeśli tego nie zrobimy, aplikacja sama powiąże nas z 5 osobami - twórcami tej aplikacji. Po przejściu do właściwego interfejsu zobaczymy status naszej postaci (tzn. nas samych). Początkowo mamy oczywiście "level 1". Musimy zdobyć 500 XP (punktów doświadczenia, choć tu są punktami ćwiczeń - od "eXercise Points"), aby przejść na wyższy poziom. Jednocześnie ekran główny przedstawia oś czasu zawierającą informacje o ćwiczeniach naszych rywali/znajomych. Strona ta (pierwsza z trzech głównych) umożliwia również przejście do widoku kalendarza i przejrzenie przeszłych ćwiczeń, dodanie zaległych, a także zarejestrowanie swojej wagi czy - oczywiście najważniejszego - nowego ćwiczenia. Druga strona udostępnia również coś wyjątkowego. Zobaczyć w niej można spis ewentualnych nagród, jakie możemy zdobyć, choć jest to funkcja przygotowana raczej tylko dla mieszkańców USA. Trzeci strona natomiast daje opcje społecznościowe, w tym sposobność przejrzenia tabeli wyników uwzględniającej znajomych.

Skupmy się już na najważniejszym. Jeśli chodzi o wykonywanie ćwiczeń, przede wszystkim wybieramy je z bardzo długiej listy (jest ich niemal 200!), a następnie uruchamiamy czujnik GPS, dzięki czemu np. podczas biegania nagramy swoją trasę. Bez względu na wybór, zarówno czas treningu, jak i dystans - jeśli już trzymamy się biegania - można jednak wprowadzić samemu po zakończeniu treningu. Możliwość oszustwa została zminimalizowana, ponieważ w wypadku czasu treningu można go tylko poprawić poprzez zmniejszenie. (Z drugiej strony, dodając zaległe ćwiczenie nie ma już żadnych ograniczeń, więc tu łatwiej oszukiwać - no ale ostatecznie oszukiwać nie będziemy innych, ale samych siebie, więc nie warto tego robić. ["Przebiegłeś w lipcu 150 km, a przytyłeś 10 kg?!"]). Już po pierwszym treningu zobaczymy na ekranie wzrost naszego XP. Dostać też możemy pierwszy medal. Medale dostaje się za szczególne warunki ćwiczeń, np. w czasie deszczu czy ze znajomymi.

Podsumowując, NexTrack to coś świeżego w kategorii aplikacji fitnessowych. Bardzo motywuje. Ze znajomymi - może nawet zmienić nasze życie na lepsze, chyba że... przetrenujemy. Pokusa pokonania rywali i przejścia na wyższy poziom pomimo bólu ("...argh... już nie mogę... jeszcze tylko 3 km... a, głupie kolano!...") może być niebezpieczna i skończyć się tragicznie (ARGH! moje ser!-ce!... ...") - o czym zawsze trzeba pamiętać.

Ograniczenia!
Usunięcie reklam kosztuje 6,71 zł, z kolei 3,57 zł kosztuje odblokowanie funkcji mierzącej nawodnienie organizmu; taka sama jest cena funkcji rejestrującej czas snu.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
NexTrackNexTrack dla Android
2015-08-28

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
NexTrack