w
googluj

Journal with Narrate 2.4.0


ico
Journal with Narrate to aplikacja wydana na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która służy do zapisywania codziennych myśli i doświadczeń. Jeżeli szukamy elektronicznego pamiętnika, który zrobi na nas wspaniałe pierwsze wrażenie i sprawi, że po prostu miło będzie do niego wracać, aby dodawać kolejne wpisy - oto właśnie on!

W ramach wpisu do tego pamiętnika można umieścić: tytuł, tekst właściwy, datę/czas, lokalizację, tagi. Wpis może też mieć formę graficzną, jako że istnieje możliwość okraszenia go zdjęciem wykonanym od ręki czy wczytanym z już dostępnych zasobów. Możliwe jest następnie udostępnienie wpisu innej aplikacji. Pod względem wizualnym, pamiętnik charakteryzuje się przepięknym wykonaniem bazującym na Material Design, czyli projekcie graficznym - czy może lepiej: języku projektowania - autorstwa Google'a. Material Design został ogłoszony w 2014 roku i od razu zrobił furorę. W tym zaś wypadku mamy do czynienia z jego wspaniałą, minimalistyczną implementacją.

Nowoczesne wykonanie oznacza dziś także projektowanie z myślą o wygodzie użytkownika - i tak jest również i tutaj. Gdy dodajemy wpis, kursor zostaje ustawiony w polu tytułu i automatycznie aktywowana zostaje klawiatura ekranowa; do tego mamy jeszcze oczywiście sposobność dodania tekstu właściwego. Jednakże reszta funkcji pozostaje niejako ukryta w postaci ikon znajdujących się w pasku narzędziowym. Nie ma żadnego przymusu ani zachęty ze strony aplikacji, by użytkownik dodał coś więcej, np. tag. Wszystko jest opcjonalne. Fundamentem pamiętnika musi być przecież sam tekst.

Interfejs wpisu nie mógłby zatem wyglądać lepiej, zachowując jednocześnie łatwość i szybkość dostępu do opcji poprawienia daty czy wgrania zdjęcia. Z tym minimalizmem mamy zresztą do czynienia w całej aplikacji. Jest ona podzielona na 4 części. Ekran startowy zawiera wszystkie wpisy chronologicznie; następnie dysponujemy widokiem na same zdjęcia, potem z kolei mamy kalendarzowe ujęcie naszego pamiętnika, zaś na końcu - ujęcie wedle lokalizacji. Program jest tak dopracowany, że umożliwia usunięcie niepotrzebnych nam sekcji. Z różnych opcji globalnych, wspomnijmy o możliwości używania formatu 24-godzinnego czy ustawienia alertu. Jest też coś niezwykle istotnego: opcja zablokowania dostępu do pamiętnika przy użyciu kodu PIN.

Zakończmy paroma kwestiami technicznymi, które może ostudzą nasz zapał; choć naszym zdaniem to i tak wybitny program w swojej kategorii. Przede wszystkim: aby z niego korzystać, trzeba się zarejestrować. W tym celu, zaraz po pierwszym uruchomieniu pamiętnika, będziemy musieli podać adres naszego konta Google. Może to być minus aplikacji, ale dodajmy, że umożliwia ona synchronizację wpisów pomiędzy wszystkimi posiadanymi przez użytkownika urządzeniami. Synchronizacja odbywać się może np. przy użyciu chmury Dropboxa. Niemniej - i to już może być dla nas wada poważna - jest to opcja dostępna w wersji płatnej. Inne funkcje właściwe wersji Pro to: aktywowanie wielu przypomnień, utworzenie kopii zapasowej w pamięci urządzenia czy integracja ze słynnym Taskerem, czyli narzędziem mogącym zautomatyzować prawie każdą funkcję systemu Android.

Ograniczenia!
Wymagane jest zalogowanie się za pośrednictwem konta Google. Wersja płatna udostępnia kilka dodatkowych funkcji, a kosztuje 16,08 zł; istnieje możliwość jej otrzymania za darmo (szczegóły w aplikacji).

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Journal with NarrateJournal with Narrate dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Journal with Narrate