w
googluj
pl

Dieta dla lenia 2.2.3


ico
Dieta dla lenia - to polska aplikacja kulinarna dostępna na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Jest nietypowa, choćby z powodu zabawnego tytułu, co zainspiruje nas do tego, aby jej opis też był nietypowy. Krótko mówiąc: czytajcie, a nie pożałujecie!

Z pewnością pierwsze, co przychodzi teraz na myśl, to pytanie: o co chodzi z tym leniem? Otóż program skierowany jest do osób, które "nie mają czasu lub też nie chcą spędzać wielu godzin w kuchni". Ale nie okłamujmy się - jest to banał, który w swojej reklamie zawrzeć mogliby producenci wielu podobnych programów. Co jednak dokładnie go wyróżnia? Prawdziwe znaczenie "lenia" odnajdujemy po nieco bliższym przyjrzeniu się proponowanemu menu. Okazuje się mianowicie, że w niektóre dni proponowane są 2, a nawet 3 takie same posiłki! Oznacza to - rzeczywiście - mniej czasu, jaki będzie trzeba poświęcić na przygotowanie jedzenia. Zrobimy po prostu nieco większe porcje. Czy to czasem nie za prosty trik na zachęcenie nas do zainstalowania tej n-tej aplikacji kulinarnej? Wcale nie, gdyż aplikacja ma całkiem dużo "normalnych" plusów.

Przede wszystkim jej zaletą jest prostota. Ma ładny, przejrzysty i prosty układ; jeden z najlepszych, jaki do tej pory widzieliśmy, choć nie jest żadną rewolucją, a tylko skupieniem w sobie najlepszych zasad funkcjonalności. Ekran menu dnia przedstawia 5 posiłków; przesunięciami na boki przechodzi się do sąsiednich dni; tapnięciem w posiłek poznaje się składniki i sposób przyrządzenia. Do tego szuflada nawigacyjna z dużymi i jednoznacznymi ikonami. Nie ma przy tym żadnych zdjęć, więc nic się nie musi dodatkowo wczytywać z internetu. Informacje o posiłkach powiązać można od razu z przypomnieniami. Łatwo nimi zarządzać. Same przepisy należą do najprostszych i najmniej wyrafinowanych, dzięki czemu nie powinniśmy mieć z zakupem potrzebnych produktów większych problemów. Przepisy zostały przygotowane przez dietetyka; a cała aplikacja - we współpracy z klubem fitness. (Przy okazji dodajmy, że producent oferuje również inne dedykowane aplikacje kulinarne: dietę bezglutenową, dietę na zgagę oraz diety dla biegacza, rowerzysty. Wszystkie mają podobne wykonanie). Program wyposażony jest też w sekcję porad żywieniowych. To seria prostych, ale cennych, wskazówek-artykułów omawiających to, o czym wszyscy wiemy, ale wciąż o tym zapominamy (typu: pij wodę, unikaj słodyczy).

Co do minusów: program, choć nie mówi o tym wprost - a powinien - oferuje dietę ściśle określoną, tzn. każdego dnia ok. 1800 kcal. Jeśli nam to nie odpowiada, nie ma sensu go instalować (ale czytajmy dalej!). Co prawda, dostępna jest też funkcja kalkulatora zapotrzebowania na jedzenie, ale jej wynik ma charakter wyłącznie informacyjny.

Podsumowując: to jedna z najlepszych aplikacji kulinarnych, która, owszem, ma braki/niedomówienia, ale wciąż jest rozwojowa. Wśród funkcji, które znajdują się w niej w fazie budowy i z tego powodu są zablokowane, wymienimy możliwość dodawania posiłków do ulubionych. Cóż, choć jeszcze nie działa, to i tak dodamy teraz pewien przepis do ulubionych. Zrobimy to w sprytny sposób, co w ramach tego tekstu - a Wy przy tym też skorzystacie. Musicie tylko być głodni. ...Głodni?! No to zaczynamy!

Zwykle, tego typu aplikacje proponują nam na śniadanie jakieś płatki. W "Diecie dla lenia" jeden taki posiłek - zapiekana szarlotkowa owsianka - szczególnie przypadł nam do gustu. Przygotujmy go więc sobie. Potrzebujemy:
• płatki owsiane (65g),
• rodzynki suszone (15g),
• jajko (1 szt.),
• jabłko (100g),
• sok jabłkowy (20g),
• cynamon mielony (5g),
• nasiona chia (inaczej szałwia hiszpańska - 1 łyżka [być może mało znana, ale w popularnym serwisie aukcyjnym można kupić 1kg, z przesyłką, za 30 zł - jakby ktoś pytał]).

Jak to przyrządzić? Pan Michał Pac, dietetyk aplikacji, mówi: "Całość mieszamy dokładnie w żaroodpornym naczyniu i pieczemy przez 20 minut pod przykrycie w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni".

Efekt? Chyba nie musimy nawet mówić!!!

PS. Zatem: co jest największą zaletą tej aplikacji? Choć oferuje dietę sztywną (wspomniane 1800 kcal), to może stanowić źródło wystrzałowych inspiracji dla niemal wszystkich. Brawa dla autora przepisów i dla producenta aplikacji za świetne obudowanie. Prostota jest zawsze najlepsza!

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (10 głosów)

Strefa Download programu
Dieta dla leniaDieta dla lenia dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 55 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Dieta dla lenia