w
googluj

Streaks 1.4


ico
Być może chcesz biegać 10 minut dziennie, ale po paru dniach nie masz już sił wyjść z domu i w ogóle nie masz sił do niczego. Być może chcesz jeść 3 posiłki dziennie o stałych porach, ale bez przerwy podjadasz i w rezultacie tyjesz. Być może chcesz się zacząć uczyć czegoś pożytecznego czytając książki, ale wciąż oglądasz filmy z YouTube o których dobrze wiesz, że za chwilę zapomnisz. Być może chcesz przenieść poziom swojego życia na zdecydowanie wyższy poziom, ale bez przerwy jednak szukasz tylko "zabijaczy czasu"... Czas więc wziąć się w garść i skorzystać z jakiejś pomocy. Jednym z najpopularniejszych narzędzi, które mogą podtrzymać w nas chęć zmiany - czyli po prostu zdyscyplinować nas - są mierniki postępu. Polegają one na zaznaczaniu w kalendarzu dni, w których cel się osiągnęło. Z tych dni-sukcesów tworzony jest następnie łańcuch, łańcuch sukcesu, który tym trudniej zerwać, im jest dłuższy. Streaks to aplikacja mobilna wydana na urządzenia z systemem Android, która służy budowaniu nowych nawyków i która ten właśnie postęp monitoruje wspomnianą metodą.

Streaks należy do najprostszych aplikacji w swojej dziedzinie. Jej ekran główny jest początkowo pusty i zachęca użytkownika, aby podjął wyzwanie - dotknął ikony plusa w pasku górnym i określił zadanie do wykonania; nowy nawyk, który chce w sobie zbudować. "Co chcesz robić codziennie?" - to pytanie, jakie nam stawia. Prócz tego poleca powiązanie tego zadania z przypomnieniem. W efekcie, każdego dnia i o tej samej porze, możemy mieć pewność, że to, co nam pozostanie, to tylko zrobienie tego, co sami sobie wyznaczyliśmy. Zaletą Streaks jest to, że po wykonaniu zadania wystarczy dotknąć "Yes" w samym powiadomieniu, aby zatwierdzić jego wykonanie. (Jeżeli opcja ta się nie wyświetla, należy to konkretne powiadomienie rozszerzyć, tzn. przeciągnąć je na dół). Nie trzeba więc specjalnie otwierać interfejsu aplikacji.

Jeżeli do tej pory nie korzystaliśmy z tego typu narzędzi, warto zatrzymać się na jednym zadaniu/nawyku i nie dodawać więcej. Dzięki temu maksymalnie skupimy się na jego wykonaniu. Aplikacja zawiera licznik dni, w których wykonaliśmy zadanie. Jeżeli za kilka tygodni będziemy odczuwać w sobie nie odrazę, ale pragnienie zrobienia tej rzeczy, będzie to sygnał, że Streaks zdał swój egzamin. Będzie to również okazja, by określić kolejne nawyki, które chcielibyśmy w sobie uformować; wszystko jest tylko kwestią małych, powolnych kroków. (Niestety, maksymalnie - w wersji darmowej - można określić co najwyżej 5 zadań). Zadania, których jeszcze nie ukończyliśmy w danym dniu, zostają automatycznie przesunięte na samą górę, więc łatwiej ich status okiełznać. Po tapnięciu w zadanie zostaniemy przeniesieni do strony z jego szczegółami, gdzie zobaczymy przejrzysty kalendarz z zaznaczonymi sukcesami/porażkami.

Ograniczenia!
Maksymalnie można określić 5 zadań. Brak tego limitu kosztuje 9,18 zł.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
StreaksStreaks dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Streaks