w
googluj
pl

Runtastic Leg Workout Trainer 1.8


ico
Austriacy z Runtastic proponują kolejną fitnessową aplikację mobilną m.in. dla systemu operacyjnego Android. Jej pełna nazwa to Runtastic Leg Workout Trainer, tak więc tym razem chodzi o trening dolnych partii ciała - nóg. Co do formy, jest ona wierną kopią (wręcz klonem) jednej z innych ich aplikacji - Runtastic Six Pack, która z kolei posłużyć może do treningu górnych partii ciała. Mimo wszystko są to aplikacje niezależne, tzn. jedna nie potrzebuje do działania drugiej, i dlatego opiszemy teraz Leg Workout Trainera bez żadnych odniesień.

Aplikacja jest nowocześnie wykonana i rozbudowana. Zawiera filmy w HD, które dokładnie pokazują, jak wykonać poszczególne ćwiczenia. Osobą instruktora jest fikcyjna, zupełnie wirtualna kobieta imieniem Angie. Wszystkie ćwiczenia podzielone są na 3 poziomy trudności. W każdej chwili można przejść do sekcji zawierającej te filmy i na spokojnie jej obejrzeć. Niemniej podstawowym atutem aplikacji jest specjalnie opracowany cykl treningowy. Polega on na wykonywaniu z góry określonych serii ćwiczeń, między którymi jest chwila odpoczynku. Nie ma potrzeby bezustannego patrzenia na ekran, jako że aplikacja wyposażona jest też w głos instruktora (męski). Serie odbywają się z różną częstotliwością: co 2-3 dni. Wbudowany terminarz w szybki sposób ukaże nam cały plan. Jak same ćwiczenia, tak i cały cykl podzielony jest na 3 poziomy trudności. Zaczynamy, oczywiście, od najłatwiejszego. Serii ćwiczeń, czyli dni, w których będziemy ćwiczyć, jest w nim 6. Poziom kolejny złożony jest z 9 serii, natomiast poziom ostatni - z 15. Po przejściu do ustawień globalnych można m.in. aktywować powiadomienia związane z cyklem treningowym; sami określamy dokładny czas alertu, zatem trenować można wtedy, kiedy nam pasuje. Warto na koniec odnotować, że użytkownik może skomponować swoją własną serię ćwiczeń.

Jak każda aplikacja należąca do wielkiego już ekosystemu Runtastic, umożliwia korzystanie z niej bez zakładania konta i z licznymi ograniczeniami i reklamami w wersji darmowej. Przykładowo, filmów z ćwiczeniami jest w sumie 60, lecz wersja darmowa ma ich tylko 10. Niemniej warto rozważyć przynajmniej założenie konta, bo inaczej każde otworzenie aplikacji zmuszać nas będzie do przechodzenia przez 2(!) ekrany logowania. Warto wiedzieć, że dostępna jest też bowiem rozbudowana aplikacja internetowa Runtastic, skupiająca dane nt. aktywności sportowej z wszystkich aplikacji producenta. Jeśli zaś słyszymy o Runtastic po raz pierwszy, wówczas polecamy przede wszystkim ich aplikację biegową, o nazwie Runtastic właśnie, a jeśli preferujemy tradycyjne ćwiczenia w domu, jak np. pompki czy przysiady, Austriacy oferują programy również i na te okazje.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest w witrynie https://www.runtastic.com

Ograniczenia!
Rejestracja nie jest wymagana, choć polecana; dokonać jej można za pośrednictwem adresu e-mail bądź kont w serwisach społecznościowych (Google+, Facebook). Opcjonalne jest zintegrowanie playlisty muzycznej z aplikacją Runtastic Music. Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam oraz odblokowanie wszystkich filmów (i innych funkcji) kosztuje 19,99 zł.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, ale spolszczona jest tylko mała część interfejsu

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Runtastic Leg Workout TrainerRuntastic Leg Workout ... dla Android
2018-07-24

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Runtastic Leg Workout Trainer