w
googluj

FlatMate 2.0.4


ico
FlatMate to prosty i funkcjonalny menedżer wydatków, który przeznaczony jest - przede wszystkim, choć nie tylko - dla osób mieszkających wspólnie pod jednym dachem. Dzięki niemu w mgnieniu oka poznamy ile i komu jesteśmy winni lub ile i kto jest winny nam. Aplikacja wydana jest na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android (jest też wersja dla iOS), a dostęp do jej interfejsu można zablokować hasłem.

Po pierwszym uruchomieniu, FlatMate prosi o zarejestrowanie profilu. Rejestracja jest wymagana. Trzeba podać adres e-mail, imię i nazwisko. Hasła sami nie określamy; zostanie ono wygenerowane automatycznie i przesłane na wskazany adres. Swoje konto należy zatwierdzić; specjalny link również otrzymamy w wiadomości e-mail od producenta. Następnie istnieje możliwość utworzenia nowej grupy bądź przystąpienia do istniejącej, jeżeli któryś z domowników utworzył ją już wcześniej. Jeżeli będziemy tworzyć nową grupę, należy podać nazwę mieszkania, która ma być używana w aplikacji, a także walutę, w której będziemy się rozliczać. Domyślną walutą jest Euro, ale z listy wybrać można dowolną inną, w tym też oczywiście polską.

Ekran główny właściwego interfejsu FlatMate zawiera wszystkie kluczowe informacje i funkcje. Można więc od razu poznać sumę wydatków i relacje tych wydatków między domownikami, a jednym tapnięciem - przejść do dodania nowego wydatku lub do dodania nowej osoby do grupy. Najistotniejsza funkcja, tj. opisania wydatku, pozwala wprowadzić: słowny opis tego wydatku i przyporządkować go do jednej z kilku predefiniowanych kategorii, koszt, osobę kupującą oraz osoby czerpiące korzyść z zakupu, czyli przyszłych dłużników kupującego. Aplikacja automatycznie rozdziela wydatek równomiernie pomiędzy zainteresowane osoby. Przykładowo, jeśli użytkownik "A" kupi pizzę, która kosztuje 23 zł, wówczas rozkład wydatku dla 2 osób wyniesie automatycznie 11,5 zł, w związku z czym użytkownik "B" winien będzie 11,5 zł użytkownikowi "A". Warto podkreślić, że pieniądze można też podzielić samemu, różnie dla różnych osób. Aplikacja zatem nie tylko automatyzuje zakres swojego działania, ale jest też elastyczna.

Jeśli chodzi o dodatkowych członków grupy: może się zdarzyć, że nasz nowy współlokator nie będzie miał smartfona - w tej sytuacji wciąż istnieje możliwość dodania go do grupy i zarządzania jego wydatkami. Osobą zarządzającą będzie wówczas ten użytkownik, który dodał tę nową osobę, nazywaną w aplikacji użytkownikiem "offline". Program umożliwia też ekstremalnie proste wprowadzenie zwrotu pieniędzy i powrót do stanu wyjściowego (czyli 0 zł między zainteresowanymi). Jeśli chodzi o użytkowników "online", dane są synchronizowane między urządzeniami członków grupy, zatem wszyscy mogą mieć przed oczami zawsze aktualny bilans. Połączenie z internetem nie jest potrzebne przez cały czas działania aplikacji, choć - jak to zwykle bywa z synchronizacją - jest ono zalecane.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://mate-apps.com

Ograniczenia!
Rejestracja (poprzez adres e-mail) jest konieczna. Połączenie z internetem jest wymagane, aby można było synchronizować dane.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
FlatMateFlatMate dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
FlatMate