w
googluj

MyTherapy 3.46.0


ico
MyTherapy jest aplikacją dostępna na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android, której celem jest pomóc choremu w dojściu do zdrowia. Nie jest ona skierowana do konkretnej grupy chorych, chociaż chyba największą korzyść czerpać z niej mogą chorzy na cukrzycę, ponieważ aplikacja umożliwia "nadzór" nad 1) przyjmowaniem leków, 2) pomiarami organizmu (np. poziomu cukru we krwi, wagi) oraz 3) aktywnością sportową. Jeżeli szukamy aplikacji wspierającej podróż ku wyzdrowieniu, warto się zastanowić czy jej potencjał nie mógłby może być przez nas wykorzystany. Zanim przejdziemy do opisu funkcjonalności, podkreślmy więc raz jeszcze: MyTherapy nie jest dla wszystkich, ale Ci, którzy uznają ją za wartościowe narzędzie, będą ją cenić wysoko, a nawet zaryzykujemy twierdzenie, że bardzo: bardzo wysoko.

Aplikacja pomaga dojść do zdrowia oczywiście na swój własny specyficzny, elektroniczny sposób, niemniej zestaw oferowanych przez nią funkcji jest bogaty. Program przede wszystkim niejako "tłumaczy" terapię, przez którą przechodzimy, na prostą listę TODO, czyli listę zadań do zrobienia. Owszem, przede wszystkim chodzi o to, by wziąć taką a taką przepisaną nam przez lekarza tabletkę i zażyć ją o ustalonych porach np. rano i wieczorem. Niemniej to tylko część repertuaru tej aplikacji. Jeżeli, przykładowo, chorujemy na wspomnianą cukrzycę i mamy porzucić stare nawyki żywieniowe oraz wieść zdecydowanie bardziej aktywne życie, MyTherapy umożliwi również dodanie np. takiego zadania do wykonania, jak codzienny 30-minutowy spacer. Wykonanie kolejnych tego typu zadań da nam poczucie dobrze spędzonego dnia, gdyż zrobiliśmy krok do przodu w walce z chorobą. Co więcej, aplikacja dostarczać nam będzie zestaw prostych statystyk ukazujących, jak wypełnianie tej ważnej misji powrotu do zdrowia nam idzie.

Jeżeli chodzi o lekarstwa, aplikacja powiąże terminy ich przyjmowania z powiadomieniami, więc zawsze będziemy je zażywać na czas. Dochodzenie do zdrowia jest procesem trwającym pewien czas; symptomy poprawy można zaś wprowadzać w aplikacji na sposób pamiętnika. Jednym z najważniejszych badań w ogóle przeprowadzanych może być w tym aspekcie np. mierzenie poziomu ciśnienia krwi. I tu program nie zawiedzie, gdyż udostępni ładne wykresy pomiarów, które można przeglądać w odniesieniu do dni, tygodni, miesięcy, a nawet lat. Nie ma problemów, by tak skonstruowaną dokumentację przedstawić potem lekarzowi. Jeśli jednak zależy nam na wersji papierowej, program ma również funkcję wydrukowania tejże dokumentacji - specjalnie utworzony plik, zawierający wprowadzane przez nas informacje z obecnego miesiąca, zostanie wysłany na podany przez nas adres e-mail.

Aby korzystać z tej wyjątkowej, przemyślanej i pięknie wykonanej aplikacji, należy się zarejestrować. Trzeba w tym celu podać adres e-mail oraz określić swoje hasło dostępu, mające przynajmniej 6 znaków.

Ograniczenia!
Utworzenie konta (poprzez adres e-mail) jest wymagane

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
MyTherapyMyTherapy dla Android
2018-11-17

Ilość pobrań: 5 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MyTherapy