w
googluj
pl

Odetchnij Spokojnie 1.2.1


ico
Odetchnij Spokojnie to aplikacja dla systemu Android. Początkowo można by pomyśleć, że nawiązuje do wschodnich technik medytacyjnych. W rzeczywistości słowa "odetchnij spokojnie" skierowane są do użytkowników mających problemy z astmą i alergią. W aplikacji znajduje się zbiór najważniejszych informacji nt. wstrząsu anafilaktycznego (anafilaksji), czyli "szybko rozpoczynającej się i zagrażającej życiu reakcji nadwrażliwości organizmu w odpowiedzi na jakiś czynnik (zwykle pokarm, lek lub użądlenie pszczoły czy osy)". Oferuje ona również inne funkcje. Przedstawmy je i poznajmy aplikację lub chociaż zapamiętajmy, że jest ona dostępna - zwłaszcza, że na anafilaksję narażony jest każdy, i to w każdych okolicznościach. Nie znamy dnia ani godziny.

Zacznijmy od spraw technicznych. Po pierwszym uruchomieniu, program prosi o podanie imienia oraz o wybranie rejonu Polski, w którym żyjemy. Rejony te nie odzwierciedlają podziału administracyjnego; mapka związana jest oczywiście ze stężeniem alergenów. Prócz tego można dodać do profilu zdjęcie z galerii bądź wykonać je przechodząc do aplikacji aparatu fotograficznego. Pomimo tego, że użytkownik tworzy swój profil, to żadnego wymogu rejestracji poprzez internet nie ma. Niemniej, jest ona możliwa. Dodajmy, że istnieje aplikacja internetowa projektu na OdetchnijSpokojnie.pl, której też warto się przyjrzeć.

Program ma być naszym "partnerem w walce" z astmą i alergią. Czyni to na kilka sposobów. Ekran startowy aplikacji jest jednocześnie ekranem pierwszego z aż 8 merytorycznych działów. Zawiera informacje o astmie i alergii na obecny dzień. Kolejna ważna funkcja to dziennik objawów. Użytkownik może określić swoje objawy spośród predefiniowanych - np. "zaczerwienione oczy", "kichanie" - jak i dodać własną notatkę. Swoje wpisy można potem przeglądać poprzez wbudowany w aplikację kalendarz. Następna przydatna funkcja to mapa pyleń. W łatwy sposób można sprawdzić poziom stężenia alergenów i ich tendencję (np. "koniec sezonu", "wzrost"). Opcja ta dostępna jest nie tylko dla naszego rejonu, ale dla każdego. Na wypadek ataku, aplikacja zawiera też formularz, który umożliwia dodanie informacji kontaktowych do bliskiej osoby.

Z innych funkcji tej świetnej aplikacji wspomnijmy, że są w niej nie tylko informacje nt. samej anafilaksji, ale również prosty poradnik, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Jeśli czytamy ten tekst, ale sami nie mamy problemów z alergią itp. - zapamiętajmy, by 1) przerwać narażenie poszkodowanej osoby na czynnik, który wywołał atak (np. żądło pszczoły); 2) podać adrenalinę w mięsień czworogłowy uda (osoby cierpiące mogą mieć ze sobą ampułko-strzykawkę z adrenaliną). W każdym razie, nieodzowne może się stać wezwanie pogotowia ratunkowego. Numer to 999.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://www.odetchnijspokojnie.pl

Ograniczenia!
Część funkcjonalności aplikacji wymaga połączenia z internetem. Opcjonalne jest zarejestrowanie się; w rezultacie możliwe stanie się wydrukowanie karty objawów.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Odetchnij SpokojnieOdetchnij Spokojnie dla Android
2015-12-12

Ilość pobrań: 47 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Odetchnij Spokojnie