w
googluj

Shake-it Alarm 6.1.8


ico
Shake-it Alarm jest aplikacją wydaną na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android. To budzik, ale jeden z tych niekonwencjonalnych. Będzie się od nas domagał stanowczego potrząsania całym urządzeniem. Choć tyle informacji można by wywnioskować już po samej nazwie programu, to ma on w sobie coś jeszcze. Mówiąc obrazowo: jeśli poranne pobudki to bitwy, wówczas Shake-it Alarm nie posłuży nam tylko za karabin maszynowy, tzn. nie da nam tylko metody polegającej na potrząsaniu urządzeniem. Shake-it Alarm to w rzeczywistości arsenał, gdyż da nam wybór jeszcze innych metod, a wśród nich jedną naprawdę wyjątkową.

Przyjrzymy się kompletnej procedurze doboru broni z tego arsenału. Ekran konfiguracji aplikacji pozwala ustawić następujące parametry budzika:
• metodę jego wyłączenia - metody są zaś takie: potrząsanie, dotknięcie, krzyczenie(!). Szokująco brzmi metoda polegająca na krzyczeniu. Tego chyba jeszcze nie było. Co do metody dotykowej: nie chodzi o jedno dotknięcie, ale o serię dotknięć (tapnięć),
• poziom trudności wyłączenia - do dyspozycji mamy 3 poziomy i zaryzykujemy twierdzenie, że poziom "hard" obudzi każdego człowieka (a metoda krzyczenia - również domowników i sąsiadów, haha!),
• typ alarmu - wibracyjny czy dźwiękowy; zaznaczyć można obydwa i zresztą taka jest propozycja domyślna,
• dźwięk i głośność alarmu - aplikacja oferuje opcję wyboru dowolnego pliku MP3 z naszych własnych zasobów, przy czym plik wybieramy z jednej, długiej listy, a nie przez zewnętrzną przeglądarkę plików,
• ...ostatni parametr jest nie mniej innowacyjny, aniżeli metoda krzyczenia. Mianowicie, podajemy kontakt (numer telefonu) z książki adresowej. Jeśli nie będziemy w stanie wyłączyć budzika przez określony czas, podana osoba otrzyma wiadomość, w której ma się znajdować prośba o telefon zwrotny. Inaczej mówiąc: w ramach tej funkcji poprosimy innego człowieka, by to on nas obudził. (Ciekawe, co by się stało, gdybyśmy wybrali na tę osobę... swojego szefa z pracy, haha!).

Aplikacja ma już za sobą kilka dobrych wersji, co zwykle oznacza, że producent, myśląc nad jej rozwojem, wymyślił pewnie coś ekstra. Poznaliśmy niebywałe pomysły, więc Shake-it Alarm nie jest wyjątkiem od tej reguły. Ale oferuje jeszcze coś: 2 funkcje przekierowujące do przeglądarki internetowej. Pierwsza z nich wczytuje stronę wyszukiwarki Google związaną z aktualną pogodą. Nie jest to zbyt udana funkcja, bo sama ustala nasze miejsce zamieszkania - a wskazuje Warszawę; robi to więc zbyt ogólnie. (Oczywiście, to żadna wada, jeśli mieszkamy czy pracujemy właśnie w stolicy). Natomiast druga funkcja przekierowuje do Wiadomości Google i najnowszych artykułów w języku polskim, a tworzonych przez media popularne.

Dodając do tego wszystkiego sympatyczny motyw w trakcie "wprowadzania" wybranej metody budzenia - a mamy wtedy np. pingwina zrzucającego kulę śniegu na niedźwiedzia-śpiocha (swoją drogą: pamiętacie zabawę z zerówki: "stary niedźwiedź mocno śpi"?) - dawno się tak nie uśmialiśmy korzystając z aplikacji. Polecamy. Choć, przed jego wypróbowaniem na polu bitwy, potrenujmy - przede wszystkim wypróbujmy wszystkie poziomy trudności.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Shake-it AlarmShake-it Alarm dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Shake-it Alarm
avatararrow
~andrz | 2016.03.10 08:04
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
UWAGA. Budzik wyłącza się przez klikniecie w reklamę u dołu. Nie trzeba trząść.
Shake-it Alarm