w
googluj
pl

Eat Fit 1.0.9


ico
Jeżeli chcemy schudnąć "taktycznie", na 1-2 dni, najlepsza jest głodówka. Jeżeli jednak chcemy schudnąć "strategicznie", trwale, musimy koniecznie... jeść. Musimy jednak jeść coś innego, niż do tej pory. W tym tkwi cały sekret i dlatego tak ważna jest dyscyplina. Jeśli chcemy schudnąć, sięgnijmy więc po narzędzie, które nas zdyscyplinuje. Eat Fit jest aplikacją mobilną, który nie tylko nas zdyscyplinuje, ale i zmotywuje. Dostępna jest m.in. dla użytkowników systemu Android, i wielu z nich ją sobie chwali. Nic dziwnego, gdyż Eat Fit to program przejrzysty i kompletny; pozwalający na personalizację, co zaś znacząco wpływa na jego użyteczność.

Po pierwszym uruchomieniu Eat Fit, zostaniemy poproszeni o podanie odpowiedzi na kilka pytań dotyczących budowy naszego ciała i obecnego trybu życia. Najpierw podajemy wiek, wzrost i wagę, a następnie płeć oraz ogólny stopień aktywności fizycznej w ciągu tygodnia. Aplikacja, po wyznaczeniu naszego dziennego zapotrzebowania kalorycznego, da nam następnie możliwość wyboru diety. Jak podkreśla producent, diety te zostały opracowane przez specjalistów z dziedziny dietetyki. (Oficjalna witryna daje nam również nazwisko jednego z nich). Do wyboru mamy diety: 1200, 1500, 2000 kcal, a także bezglutenową oraz śródziemnomorską. (W opisywanej wersji darmowej, pierwsza i ostatnia z nich są jednak zablokowane). Plusem aplikacji jest to, że każda z nich jest szczegółowo opisana.

Po wyborze diety, znajdziemy się w głównym interfejsie, który jednocześnie przedstawi nam jadłospis na cały dzień, czyli śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Istnieje opcja przejrzenia planu żywieniowego na cały najbliższy tydzień. Po dotknięciu danego przepisu, poznamy jego składniki oraz sposób przygotowania. Co do samych posiłków, to trzeba przyznać, że są całkiem normalne i nie powinniśmy mieć większych problemów z ich przyrządzaniem. Są też zróżnicowane; w obrębie każdej z diet mamy przeszło 300 propozycji posiłków. Zdarzają się nieco ambitniejsze (np. droższe) składniki, jak np. nasiona soi. Ogólnie jednak warto podkreślić, że przepisów z kosmosu tu raczej nie ma. Wadą jednak jest to, że niektóre przepisy są niekompletne. W jednym z przepisów wśród składników została zamieszczona margaryna, o której jednak w sposobie przyrządzenia nie wspomniano. Błędy jednak zdarzają się najlepszym, a oprogramowanie ma to do siebie, że nigdy nie jest gotowe i stąd aktualizacje, poprawki itd. Tego typu niedociągnięcia można więc łatwo wybaczyć.

Aplikacja Eat Fit umożliwia nam również sporządzenie listy zakupów na bazie propozycji przepisów. W tym celu wystarczy jedno dotknięcie ikony w górnym, stałym pasku interfejsu. Lista zakupów może być utworzona na 1, 3 bądź 5 dni. Użytkownik może zaznaczyć już zakupiony produkt, a nawet dopisać swój własny, dowolny, zupełnie nawet niezwiązany z żywnością. Kolejna funkcja umożliwia sprawdzenie, jak bardzo korzystanie z wybranej diety pomaga nam zrzucić te zbędne kilogramy. Ostatnia ważna funkcja to przypomnienia. Użytkownik może sobie ustawić dokładne godziny i minuty przeznaczane na posiłki, a co jest miłą niespodzianką: ustawić może również przypomnienie o piciu wody.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Połączenie z internetem jest wymagane, aby móc w pełni korzystać z możliwości aplikacji; do pewnego stopnia można z niej jednak korzystać offline. Wersja pełna kosztuje 4,20 zł.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
Eat FitEat Fit dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 331 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Eat Fit