w
googluj

Strava 5.12.0


ico
Co tu dużo gadać: bieganie, jeżdżenie na rowerze czy uprawianie jeszcze innego sportu z wyspecjalizowaną aplikacją, może znaczącą podnieść poziom naszej motywacji. Może sprawić, że włożymy wszystko we wszystko i całego siebie w ten cel, do którego dążymy. Choćby widok wzrastającej liczby przebytych kilometrów - to taka prosta informacja, a jak bardzo determinuje dalsze poczynania? Nie trzeba mówić! System Android oferuje całkiem pokaźną liczbę programów, które pokazują nam nie tylko dystans, czasy okrążeń, lokalizację, przebieg trasy, ale i oferują mnóstwo innych, nietuzinkowych funkcji, w tym społecznościowych. Pewnie wszyscy znamy już Runtastic oraz Endomondo. To potentaci. Nie są to jednak jedyne świetne aplikacje zaprojektowane dla chcących spędzić czas aktywnie i na świeżym powietrzu. Opiszemy teraz jedną z popularniejszych alternatyw, jaką jest Strava.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji musimy się zarejestrować. Zrobimy to za pośrednictwem konta na Facebooku albo przez adres e-mail. Następujące konfigurowanie profilu (krok również wymagany) polega na podaniu imienia, nazwiska i płci. Potem wybieramy nasz główny sport: bieganie albo jazdę na rowerze. Wybór można zmienić w ustawieniach na ekranie głównym, nie jest on dla nas wiążący. Zresztą, ekran główny ujrzymy zaraz po tym. W oczy rzuca się czysty, minimalistyczny design, ale także... próba namówienia nas do przejścia do wersji Premium aplikacji. Wersję płatną opiszemy dalej, teraz skupimy się na podstawowej ofercie programu. Strava, sama w sobie, oferuje nam przede wszystkim rejestrowanie aktywności sportowej pod względem m.in. czasu trwania, dystansu, szybkości czy spalonych kalorii, wczytania tych informacji na serwer i przeglądania statystyk poprzez witrynę Strava.com. Aplikacja naturalnie domaga się uruchomienia czujnika GPS przed rozpoczęciem aktywności. Ekran startowy informuje o czasie trwania, dystansie, szybkości. Po rozpoczęciu treningu zostaje zablokowany. Gestem można go odblokować i zatrzymać aktywność lub ją zakończyć. Można przejść do widoku na mapę i zobaczyć swoją obecną trasę czy zorientować się w terenie. Na zakończenie treningu można: określić jego nazwę, dodać zdjęcie poprzez aplikację trzecią, sprecyzować rodzaj sportu (więc nie musi to być ani bieganie, ani jazda na rowerze), otagować go i dodać własną notatkę. Aktywność można udostępnić np. w serwisie Google Fit. Wśród innych funkcji, mamy m.in. wyzwania (tryb Challenges), polegające na wypróbowania sił w przebiegnięciu np. "10 km w maju". Na uwagę zasługuje fakt, że dostępny jest też "regulamin" tego typu zawodów. Jednocześnie, jako że Strava to również serwis społecznościowy, istnieje możliwość przeglądu statystyk naszych znajomych. Kolejną cechą z tym związaną jest to, że program pozwala zobaczyć tzw. segmenty - czyli odcinki, trasy innych użytkowników - znajdujące się w pobliżu, poznać rekordy i spróbować się z nimi zmierzyć.

Korzystając z wersji darmowej często zobaczymy, że pewne opcje są jednak zablokowane. Jaka jest filozofia wersji płatnej Stravy? Polega ona na subskrypcji i jest dość droga; to np. 20 zł w cyklu miesięcznym. Konkurencyjne Runtastic oferuje wersję płatną (tzn. aplikację Runtastic Pro) w formie jednorazowego zakupu o podobnej wartości. Należy jednak zwrócić uwagę, że to samo Runtastic oferuje oddzielnie wyższy poziom członkostwa w ramach aplikacji WWW i polega ona na subskrypcji. Strava natomiast oferuje dodatki w swojej witrynie WWW od razu w ramach subskrypcji dokonywanej tu, w aplikacji mobilnej.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://www.strava.com/

Ograniczenia!
W zależności od trybu działania aplikacji, należy być online lub mieć włączony czujnik GPS. Założenie konta - poprzez Facebooka albo adres e-mail - jest wymagane. Wersja Premium odblokowuje wiele dodatkowych funkcji aplikacji mobilnej oraz internetowej. Kosztuje 20 zł w planie miesięcznym albo 190 zł w planie rocznym.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (5 głosów)

Strefa Download programu
StravaStrava dla Android
2017-02-07

Ilość pobrań: 501 | W tym miesiącu: 11 | W poprzednim miesiącu: 29

Komentarze (0)
Strava