w
googluj

Workout Trainer 8.7


ico
Workout Trainer jest popularną aplikacją, dostępną m.in. dla systemu Android, oferującą bogaty zestaw różnorodnych ćwiczeń fizycznych na niemal każdą partię ciała. Wszystkich ćwiczeń jest ponad tysiąc i zostały szczegółowo opisane nie tylko w formie tekstowej (krok po kroku), ale też w formie dźwiękowej (instruktor), fotograficznej oraz wideo. Program daje więc wszystko jak na tacy, a do tego oferuje treningi sprofilowane pod nasze własne umiejętności i cele oraz sekcję statystyk, zaś sam w sobie jest nowocześnie wykonany; pozwala także na pobieranie filmów instruktażowych do pamięci urządzenia. Z drugiej jednak strony, dostępny jest wyłącznie w języku angielskim i ma "oczywiste" ograniczenie, bo jak przystało na znaną markę - w rezultacie oferuje wersję bezpłatną, ale i płatną. Przekonajmy się, jak to wszystko wygląda w praktyce.

Po pierwszym uruchomieniu program zapyta nas o kilka rzeczy; to coś w stylu konsultacji z trenerem fitness przed podjęciem pierwszych prób na siłowni. Po podaniu podstawowych informacji (płci i daty urodzenia), będziemy oceniać nasz dotychczasowy stopień aktywności fizycznej, określać cel treningu z Workout Trainerem (utrata wagi, poprawa wytrzymałości, budowa mięśni itp.), a na koniec: wybierać główny powód, dla którego nie możemy czy nie stać nas na większą aktywność sportową, niż do tej pory (ograniczony czas, brak energii itp.). Następnie musimy się w aplikacji zarejestrować. Do wyboru mamy pośrednictwo Google+ albo Facebooka, choć można skorzystać z bardziej tradycyjnej formy, czyli podania adresu e-mail (przy okazji trzeba też podać imię i nazwisko).

Po wypełnieniu formularza i przejściu przez proces rejestracji, Workout Trainer zaproponuje nam cykl treningów. Określamy liczbę treningów na tydzień (jednocześnie można włączyć powiadomienie z tym związane), dodajemy do ulubionych ćwiczenia spośród zaproponowanego zestawu, a następnie mamy możliwość wyboru całej, profesjonalnej sesji treningowej, trwającej 1-6 tygodni. W tym jednak momencie zaczynamy odczuwać restrykcje. Zasadniczo, sprawa z Workout Trainerem przedstawia się tak: możemy wykupić miesięczny abonament wersji Pro, która daje wszystkie plany/sesje treningowe. W tym wypadku istnieje też opcja przetestowania walorów wersji pełnej przez 7 dni za darmo. Druga możliwość to zakup konkretnego planu treningowego, który nam po prostu odpowiada. Tu z kolei zakup jest jednorazowy i nie ma żadnej subskrypcji. Co jednak najistotniejsze, wcale nie musimy wybierać czegokolwiek, nawet 7-dniowego trialu, gdyż można przejść dalej, bezpośrednio do właściwego interfejsu aplikacji i korzystać z wersji bezpłatnej z ograniczeniami.

Podkreślmy wobec tego, że niemal wszystkie ćwiczenia indywidualne są darmowe. Wymagany jest jednak aktywny tryb online, by te ćwiczenia pobrać - do odczytu od razu albo późniejszego, w offline. Jeśli chodzi o głosy trenerów, to mamy głosy wirtualne (Kim, Sophia), ale i nagrania prawdziwych instruktorów (Lisa, Greg). Głosy tych ostatnich dostępne są w wersji Pro, ale sample (czyli próbki) ich możliwości znaleźć można też w wypadku treningów darmowych. Wyboru instruktora można dokonać po przejściu do danego ćwiczenia. Bazę ćwiczeń można przeszukiwać wedle wielu kryteriów: czasu trwania, partii ciała, stosowanych przyrządów, stopnia trudności. Jeśli np. biegamy, wówczas można nawet przejść do całego katalogu ćwiczeń zaprojektowanych specjalnie dla biegaczy; zatem pomimo wielkiej bazy, łatwo odnaleźć to, co się chcę. Aplikację mobilną wspiera aplikacja WWW, przy czym całe przedsięwzięcie jest nie tylko zbiorem doskonale opisanych ćwiczeń, ale i serwisem społecznościowym, więc można łączyć się ze znajomymi.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://www.skimble.com/

Ograniczenia!
Aby korzystać z ćwiczeń, trzeba być online; możliwe jest ich pobranie i późniejsze korzystanie w trybie offline. Wymagane jest założenie konta, co można zrobić poprzez adres e-mail albo przy użyciu danych z już posiadanego konta w serwisie społecznościowym Google+ albo Facebook. Wersja Pro aplikacji daje dostęp do wszystkich planów treningowych, w tym do filmów HD poprzez aplikację internetową. Wersję Pro można nabyć w formie subskrypcji - rocznej za 69,99 zł lub miesięcznej za 22,12 zł - ale można też dokonać jednorazowego zakupu wybranego planu treningowego.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Workout TrainerWorkout Trainer dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 17 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Workout Trainer