w
googluj

Wave Alarm 1.0.9


ico
Wave Alarm jest prostą aplikacją budzika dostępną na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Jej główną właściwością jest to, że do wyłączenia wymaga wykonania gestu, a nie naciśnięcia jakiegoś przycisku na ekranie. Co więcej, nie trzeba nawet brać urządzenia do ręki. Wspomnianym gestem jest bowiem ruch, np. dłoni, wykonany przed kamerą znajdującą się w smartfonie czy tablecie. Program działa zarówno z tylną, jak i przednią kamerą. Zatem pobudka z wykorzystaniem Wave Alarm wygląda tak, że jeżeli tylko urządzenie jest w zasięgu ręki, to wystarczy machnięcie, aby go wyciszyć... Aplikacja ma jeszcze jedną ciekawą funkcję związaną z tym gestem. Opiszmy wszystko w odniesieniu do kolejnych ekranów.

Interfejs Wave Alarm składa się z 3 części - 3 zakładek/kart, między którymi przechodzi się zwykłym gestem przesunięcia ekranu w prawo/lewo. Kolejno mamy:
• Alarm - strona startowa powiązana jest oczywiście z funkcją budzika. Początkowo nie dysponujemy żadnymi alarmami predefiniowanymi. Ustawienie własnego jest jednak dziecinnie proste. Na samym dole mamy opcję "Create Alarm"; po tapnięciu w nią można skonfigurować budzik. Nie mamy wielu możliwości: ustawiamy tylko czas budzenia, dzwonek, wibrację i ustalamy powtarzalność: których dni tygodnia ma dotyczyć oraz czy ma być automatycznie ponawiany co tydzień. Skonfigurować można wiele alarmów. Ich późniejszej edycji czy usunięcia z listy dostępnych dokonamy z kolei po ich przytrzymaniu,
• Intervals - dodatkowa funkcja Wave Alarm to licznik, czasomierz interwałów. Licznik ten może być przydatny, gdy wykonujemy serię ćwiczeń fizycznych lub w wypadku innej aktywności, która wymaga pewnej okresowości. Półtorej minuty to domyślna wartość, ale można ją dostosować do własnych potrzeby,
• Settings - w ustawieniach globalnych mamy wpływ na czułość oka kamery oraz poziom głośności i rodzaj dzwonka funkcji licznika interwałów.

Z tego opisu jasno wynika, że aplikacja nie oferuje astronomicznej liczby ustawień, opcji czy funkcji. Jest dość uboga, ale jednocześnie warto zwrócić uwagę, że nie ma w niej jakichkolwiek ograniczeń, żadnych reklam i - co w końcu najistotniejsze - działa świetnie. Ani razu nam się nie zdarzyło, by kamera nie wykryła ruchu. Zatem przy jej użyciu można łatwo i zupełnie bezstresowo wyłączać budzik czy resetować licznik; naprawdę nie trzeba brać urządzenia do ręki.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Wave AlarmWave Alarm dla Android
2015-05-28

Ilość pobrań: 26 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Wave Alarm