w
googluj
pl

BEFIT 1.2


ico
BEFIT to oryginalna aplikacja dla systemu Android: z jednej strony zachęca do tzw. zdrowego stylu życia, ale z drugiej - robi to niestandardowo, intrygująco. Oryginalność BEFIT polega na tym, że przekazuje wiedzę o ważnych elementach codziennego funkcjonowania, takich jak sen, aktywność fizyczna, nawodnienie oraz żywienie, za pośrednictwem owocowo-warzywnych postaci. Postacie te trzeba karmić, ćwiczyć itd. Innymi słowy, aplikacja wykorzystuje pewną bardzo prostą fabułę i wplata nasze prawdziwe życie w życie wirtualnej postaci. Jeżeli będziemy rozwijać w sobie proponowane nawyki, wówczas postać w tej "grze" będzie się rozwijać. ...BEFIT powstał przy współpracy z dietetykiem i jest częścią szerszego programu społecznego pt. Stworzone dla Zdrowia przez USP Zdrowie - zbioru usług online i aplikacji mobilnych oferujących informacje i porady, w tym: jak dbać o zdrowie. Tu zajmiemy się już jednak tylko BEFIT.

Szczególną cechą aplikacji jest nie tylko pomysł, ale i wykonanie. Zaraz po pierwszym uruchomieniu można odnieść wrażenie, że to rzeczywiście gra: przygrywa nam spokojna muzyczka, a na ekranie widzimy doniczkę z naszym małym bohaterem: kiełkiem. Po chwili będziemy wypełniać formularz. Kolejno mamy w nim podać: płeć, wiek, wzrost, wagę, a także ogólny kształt, odpowiadający naszej sylwetce. Potem program będzie chciał pobrać dodatkowe pliki z internetu i już rozpocznie się "gra". Ujrzymy postać (w naszym wypadku okazał się nim por). Jego celem będzie żyć. Jak ma tego dokonać? W naszym prawdziwym życiu, pod względem czysto fizycznym, musimy: pić, jeść, ruszać się oraz spać. W tej grze, przykładowo, w wypadku napojów, możemy wypić zieloną herbatę, gorącą czekoladę z bitą śmietaną, maślankę itp. i będzie to miało przełożenie na postać. Można przy tym poznać "obliczony" wpływ danych napojów, przekąsek czy pełnych posiłków na poczucie głodu, indeks glikemiczny, tycie, jak i ich wartość kaloryczną. Sama gra polega więc na tym, że co pewien czas uruchamiamy aplikację i wybieramy daną opcję, np. wypicia zielonej herbaty; oczywiście, chodzi o to, by ją też "zrealizować" w prawdziwym życiu. W efekcie, wpływając na wirtualną postać, wpływamy na siebie (lub odwrotnie, jak kto woli)...

Ograniczenia!
Niedługo po uruchomieniu aplikacji będzie trzeba pobrać dodatkowe pliki z internetu (proces jest automatyczny, niczego samemu nie trzeba pobierać). Opcjonalna jest rejestracja w Programie Stworzone dla Zdrowia, którego opisana aplikacja jest częścią.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
BEFITBEFIT dla Android
2015-05-24

Ilość pobrań: 13 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
BEFIT