w
googluj

Tinkerplay 1.2.3


ico
Tinkerplay jest aplikacją mobilną słynnej firmy Autodesk. Pozwala zaprojektować przeróżne futurystyczne postaci na urządzeniu m.in. z systemem Android, a potem je wydrukować, o ile tylko posiadamy drukarkę 3D. Przed przystąpieniem do pobierania tego edytora należy pamiętać, że ma spory rozmiar - blisko 100 MB.

Proces tworzenia postaci może się początkowo wydawać trudny i skomplikowany. Obsługa edytora może być szczególnie uciążliwa na urządzeniu z małym ekranem, 5-calowym i mniejszym. Jest jednak wykonalna. Aplikacja zawiera animowany poradnik, więc po jego prześledzeniu nie powinniśmy mieć problemów z obsługą dostępnych narzędzi. Jako, że docelowo można wydrukować figurkę w 3D, sam edytor również pracuje w 3D: można dowolnie obracać kamerą, przybliżać lub oddalać widok od naszej postaci. Użytkownik może skorzystać z jednego z dostarczonych przez producenta wzorów tychże postaci lub zaprojektować swoją własną z dostępnej biblioteki elementów.

Właściwy edytor składa się zasadniczo z 3 części. Tworzenie zaczyna się oczywiście od szkieletu, a dokładniej: tułowia. Możemy dobrać rodzaj głowy, ramion, dłoni, nóg, stóp - spośród wielu. W tym celu kolejne partie przeciągamy z panelu części i umieszczamy w odpowiadającym nam miejscu. Muszą one do siebie pasować. Postać można wyginać. Jej poszczególne elementy składowe można też pokolorować. Dostępne są tekstury i wzory. Istnieje również możliwość wybrania scenerii, tła dla figurki. W dowolnej chwili istnieje możliwość zapisania obrazu z edytora (zapisywany jest jako zrzut ekranu w formacie JPG w katalogu "DCIM") lub wysłania od razu takiego obrazu e-mailem.

Program jest świetnie wykonany. Szkoda tylko, że oferowane przez niego figurki są mroczne i złowieszcze. Nawet budując własną postać trudno jest uciec od mrocznego designu. Co więcej, w tle może nam przygrywać muzyczka - ale i ona ma mroczny charakter.

Ograniczenia!
Rozmiar aplikacji jest dość spory - prawie 100 MB. Dla najlepszych rezultatów, producent rekomenduje korzystanie z urządzenia posiadającego minimum 1GB pamięci RAM.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
TinkerplayTinkerplay dla Android
2016-02-12

Ilość pobrań: 62 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Tinkerplay