w
googluj
pl

BIG Alarm 1.0.4


ico
BIG Alarm to aplikacja budzika dostępna na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która może być traktowana jako uzupełnienie BIG Launchera - najlepszego launchera dla seniorów lub osób mających problemy ze wzrokiem. Niemniej BIG Alarm może działać w naszym systemie również bez niego, gdyż jest to całkowicie samodzielna produkcja.

Filozofia interfejsu tego programu podąża bezpośrednio za schematem zaproponowanym nam już w wypadku launchera, co w skrócie oznacza: wielką czcionkę, wielkie przyciski oraz wysoki kontrast. Prostota warstwy wizualnej idzie tu w parze z prostotą warstwy funkcyjnej. Po uruchomieniu tego budzika zobaczymy listę paneli: aktualnego czasu (godzina:minuta:sekunda); informację o tym, czy budzik jest włączony i jeśli tak, to na jaki czas, czy może jest wyłączony (w tym przypadku czcionka staje się ciemniejsza); funkcję włączająca albo wyłączającą budzik; funkcję umożliwiającą zmienić czas alarmu i inne jego parametry. Jeśli chodzi o ich obsługę, to po tapnięciu w pierwsze dwa panele informacyjne nic się nie dzieje. Z kolei aktywacja budzika (czyli tapnięcie w trzeci panel) pokaże nam w drugim panelu, jakie są parametry ustawionego alarmu. Czas domyślny budzenia to północ, musimy więc przejść do ostatniej opcji, czwartego panelu, by to zmienić.

W ustawieniach aplikacji można zmienić czas budzenia, dotykając odpowiednią liczbę razy wielkich przycisków dodających/odejmujących wartości godzin i minut. Przy czym jeśli chodzi o minuty, to kolejne tapnięcia oznaczającą zmianę czasu o 5 minut. Nie ma więc możliwości ustawienia np. 5:54, ale w tym wypadku tylko 5:50 albo 5:55. Warto podkreślić, że zmiana minut pociąga za sobą zmianę godzin, tzn. po tapnięciu w dodanie minut, gdy ustawiona jest pora np. 8:55, sprawi że nową porą będzie 9:00, a nie 8:00. To drobnostka, ale cieszy. Druga opcja dotyczy tego, czy budzik ma być jednorazowy, czy powtarzany codziennie. Trzecia - pozwala zmienić sygnał dźwiękowy powiązany z budzikiem. Po jej dotknięciu ujrzymy listę dostępnych melodii z naszych własnych zasobów. Można je wtedy przesłuchać.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
BIG AlarmBIG Alarm dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 32 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
BIG Alarm