w
googluj
pl

Wyjade.pl 2.1


ico
Wyjade.pl jest to internetowy serwis turystyczny, który umożliwiać ma nam odkrywanie różnych pięknych zakątków Polski. Po założeniu w nim konta - co nie jest jednak wymagane - użytkownik może np. prowadzić swój dziennik podróży i przesyłać zdjęcia; na podstawie tych zdjęć tworzony jest następnie dzień odwiedzin, określany aktualną datą, zaś z tego typu dni tworzy się wycieczkę. Użytkownik może też dodawać do bazy danych nowe atrakcje turystyczne, jako że jest to serwis społecznościowy i budowany oddolnie, przez jego członków. Portal skupia się przede wszystkim na przedstawianiu atrakcji turystycznych, choć oferuje również informacje kulturalne. Serwis internetowy wspierany jest przez aplikacje mobilne dostępne na urządzenia m.in. z systemem operacyjnym Android. Są one integralną częścią portalu i umożliwiają łatwiejsze korzystanie z najważniejszych funkcji serwisu WWW.

Główną zaletą aplikacji mobilnej Wyjade.pl jest to, że w pewnym zakresie może działać bez połączenia z internetem. Program wyposażony jest w mapę Polski i umożliwia przybliżenie danego regionu, choć akurat największe przybliżenie da nam oczywiście tryb online. Dzięki czujnikowi GPS można określić swoją aktualną lokalizację. Założenie konta, powtórzmy, nie jest wymagane, lecz da możliwość wysyłania zdjęć do dziennika podróży wprost z aplikacji mobilnej. Takie zdjęcie musi mieć nazwę podaną przez użytkownika; opcjonalne jest dodanie opisu. Zdjęcie jest automatycznie wiązanie z miejscem, w którym się obecnie przebywa, a jeżeli tego miejsca "nie ma", to zostanie ono automatycznie dodane do bazy. Sam dziennik podróży można przeglądać tylko w aplikacji WWW.

Ekran startowy udostępnia wyszukiwarkę miejscowości, parków narodowych i krajobrazowych, jak i punktów gastronomicznych, i można z niej skorzystać natychmiast po zainstalowaniu aplikacji. Po wybraniu danego miejsca można przeczytać krótki opis, zobaczyć zdjęcia i poznać komentarze i oceny innych użytkowników. Istnieje możliwość wyznaczenia trasy do danego miejsca i szybkiego poznania miejsc w pobliżu. Z funkcji "Miejsca w pobliżu" w odniesieniu do naszej aktualnej lokalizacji oraz z funkcji "Dodaj zdjęcie/miejsce" również można skorzystać jednym tapnięciem już z ekranu startowego aplikacji, choć wymagane jest włączenie czujnika GPS, a także przejście do trybu online w wypadku ostatniej ze wspomnianych funkcji.

Pod względem technicznym przedsięwzięcie jest całkiem udane. Niestety, pod względem treści aplikacja nie oferuje na razie zbyt wiele. Krótko mówiąc, znajdziemy najbardziej znane miejsca. Jest to jednak typowa bolączka tego typu projektów nowych i projektów rozwojowych. Wielkość bazy danych - jak już wspomnieliśmy - zależna jest od zaangażowania zwykłych użytkowników. Można to wszystko porównać z budową domu: Wyjade.pl ma już ściany i sufit, które nawet są ładnie pomalowane, lecz wciąż brak jest umeblowania.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest w witrynie http://wyjade.pl/

Ograniczenia!
Połączenie z internetem nie jest wymagane, ale dzięki niemu można np. jeszcze bardziej przybliżać mapę. Uruchomiony czujnik GPS jest wymagany, aby móc poznawać miejsca w pobliżu aktualnej lokalizacji. Rejestracja w serwisie (odbywa się poprzez adres e-mail) jest opcjonalna.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
Wyjade.plWyjade.pl dla Android
2015-12-16

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Wyjade.pl