w
googluj

Pact 4.5.0.9


ico
"Nigdy w życiu nie będę biegał!". Jeśli tak sobie mówisz, gdy widzisz ludzi uprawiających ten rodzaj sportu, to widocznie brak Ci dostatecznej motywacji do tego, aby jednak ZACZĄĆ. System Android doczekał się wielu świetnych aplikacji do biegania - z Runtastic i Endomondo na czele - ale one same z siebie nie sprawiają, że ktoś może ZACZĄĆ. Mamy jednak propozycję aplikacji, która może realnie zachęcić do biegania lub innej aktywności nawet najbardziej opornych; nawet Ciebie, jeśli się do tej grupy zaliczasz. Pact to program dostępny m.in. na urządzenia przenośne z systemem Android, który płaci realne pieniądze za to, że uprawia się sport. Idea opiera się na prostym schemacie: ćwiczysz = zarabiasz; nie ćwiczysz = płacisz. Pieniądze "krążą" między użytkownikami; jeśli będziemy musieli zapłacić, to nasze pieniądze trafią do tych, którzy ćwiczyli; i na odwrót. W rezultacie, Pact może stać się tym właśnie motywatorem, którego nam potrzeba, gdy wszystko inne zawiodło.

Co prawda zaczęliśmy opis od biegania, ale warto wiedzieć, że aplikacja pozwala ustalić też inne cele, np. związane z siłownią czy zdrowym odżywianiem się. Jednakże bieganie jest najprostszą aktywnością i zyskuje na popularności, również w naszym kraju, dlatego przy opisie konfiguracji tej aplikacji ponownie skupimy się na bieganiu. Co zatem musimy zrobić po jej pierwszym uruchomieniu? Wymaga się od nas założenia konta. Mamy 2 wyjścia: stare (podajemy adres e-mail i określamy hasło) albo nowe (logowanie przez Facebooka). Następnie wybieramy rodzaj zakładu, a tym samym tryb działania aplikacji. Do wyboru mamy zasadniczo wyzwania: sportowe lub żywieniowe. W pierwszym wypadku chodzi o bieganie, jazdę na rowerze czy nawet zwykłe chodzenie; nie ustalamy aktywności dokładnie, gdyż liczy się sama aktywność fizyczna. Drugie wyzwanie polega z kolei albo na prowadzeniu dziennika tego, co jemy - albo na jedzeniu większej ilości owoców i warzyw. Jeżeli wybierzemy zakład sportowy, to musimy określić liczbę sesji (aktywności) w tygodniu. Domyślnie są 3, a za każdy ukończony tydzień otrzymamy ok. 1,2 dolara. W kolejnym kroku określamy kwotę, którą jesteśmy skłonni zapłacić za pominiętą sesję. Wartość domyślna to 10 dolarów. Na koniec jesteśmy proszeni o podłączenie swojego konta PayPal lub podanie numeru karty kredytowej, ale z opcji tej można początkowo zrezygnować. Jeśli chodzi o rejestrowanie sesji, to możemy podłączyć aplikację trzecią i w wypadku biegania jest to np. znany RunKeeper. Sesja oznacza 30 minut aktywności w wypadku np. biegania lub 10 tysięcy kroków w wypadku chodzenia.

Warto podkreślić kilka istotnych ograniczeń programu: 1) jako, że chodzi o prawdziwe pieniądze, musimy prędzej czy później i tak podłączyć np. swoje konto PayPala, 2) podjęcie pieniędzy jest możliwe dopiero wtedy, gdy uzbieramy minimum 10 dolarów. Jak jednak wspomniano, nie jest wymagane łączenie konta finansowego już na starcie. Można to zrobić później, więc w celu samego przetestowania aplikacji wystarczy jedynie założyć zwykłe konto członkowskie - i dlatego polecamy zapoznanie się z programem, bo jego pomysł na motywację jest oryginalny. I działa - o czym świadczą komentarze jej użytkowników na oficjalnej stronie w Google Play.

Ograniczenia!
Wymagane jest założenie konta poprzez adres e-mail bądź za pośrednictwem Facebooka. W zależności od wybranego trybu (zakładu), można się połączyć z jedną z fitnessowych aplikacji trzecich (RunKeeper, Fitbit, MapMyRun, MyFitnessPal). Aby zarabiać pieniądze za ćwiczenia trzeba podłączyć swoje konto PayPala lub podać numer karty kredytowej.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
PactPact dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 259 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Pact