w
googluj

Success Log


ico
Potrzebujesz prostego narzędzia do mierzenia postępów w tworzeniu nowego, dobrego nawyku? Jeśli masz urządzenie przenośne z systemem operacyjnym Android, to warto wypróbować Success Log. Najkrócej mówiąc, dzięki aplikacji będziesz wiedział, ile razy udało Ci się odnieść sukces. Jej największą zaletą jest to, że po otworzeniu interfejsu wystarczy tapnięcie w nawyk, aby go zapisać i zwiększyć liczbę ogólną sukcesów (np. z 3 na 4) - przy czym nie musimy nawet naciskać np. przycisku fizycznego BACK, aby wyjść z aplikacji, ponieważ to wspomniane tapnięcie oznacza również wyjście z niej. Jeśli wydaje się teraz, że to mało znacząca zaleta, to w praktyce brak konieczności wychodzenia z aplikacji okazuje się niezwykle komfortowy. W rezultacie wystarczą 2 dotknięcia, aby prowadzić dziennik sukcesów! Co jednak, gdy pracujemy nad kilkom nawykami? Rzeczywiście, wtedy musimy ponownie uruchamiać aplikację, ale zważywszy na fakt, że Success Log nie każe nam codziennie czy co jakiś inny okres zapisywać postępów w danym nawyku, a jedynie wtedy, gdy - jak zresztą wskazuje nazwa - osiągnie się sukces, to funkcja automatycznego zapisu i zamknięcia aplikacji jest strzałem w dziesiątkę.

Jej producent wydał podobną aplikację, ale służącą do zapisywania porażek; nazywa się Fail Log. W zależności od tego, w czym chcemy się poprawić, jaka jest charakterystyka nawyku, mamy więc wybór, co do filozofii prowadzenia dziennika. Fundament obu jest jednak taki sam. Ekran główny wylicza nasze nawyki. Pasek różnych akcji i funkcji znajduje się na dole interfejsu. Możemy kolejno: dodać nowy nawyk, przejrzeć statystyki sukcesów (wykaz w odniesieniu do dni tygodnia i godzin), przejrzeć historię wprowadzonych informacji (czyli sukcesów), zapoznać się z króciutką instrukcją obsługi.

Jeśli chodzi o sposób posługiwania się programem, to to, co najważniejsze, opisaliśmy już powyżej - prostota i błyskawiczność zapisu/wyjścia to coś wspaniałego. Zajmijmy się jednak też procesem prowadzącym do zwycięstwa, czyli opiszmy, jak dodaje się nowy nawyk: Po tapnięciu w ikonę plusa wypełniamy krótki formularz. Podajemy nazwę sukcesu. Jako, że chodzi o sukces, to nawyk powinien być pozytywny, a jego forma językowa - czynna. Może to być: "Przeczytałem 10 stron książki", "Przebiegłem 5 km", "Uśmiechałem się przez cały dzień". Jak widać na ostatnim przykładzie, nawyk nie musi być bardzo formalny; liczy się ogólne zachowanie, które chcemy w sobie wyrobić. Czas czynny pozwala nam z kolei potem w myślach potwierdzić sukces, np. "Tak, udało się! Przebiegłem 5 km!". Prócz nazwy, możemy dodać opis sukcesu. Opis sukcesu będzie widoczny na stronie głównej zaraz pod nazwą.

Ograniczenia!
To Do Log to obszerniejsza wersja opisywanej aplikacji. Kosztuje 9,99 zł, a jej unikalną funkcją jest to, że za sukcesy i porażki zyskujemy bądź tracimy punkty.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Success LogSuccess Log dla Android
2015-01-05

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Success Log