w
googluj

Notes 2.2


ico
Czy chcesz mieć do swojej dyspozycji najprostszy i najszybszy notes w urządzeniu mobilnym z systemem Android? Notes - to właśnie nazwa takiej aplikacji. Ma ponadczasowy wygląd, ponieważ brak w niej paska akcji. Miejsce paska akcji zajmuje duży przycisk służący do dodania nowej notatki. Prócz tego ekran startowy daje dostęp do wyszukiwarki oraz pokazuje listę początkowych fragmentów wszystkich notatek. ...Nic niezwykłego? Bynajmniej!

Zacznijmy od podstaw aplikacji. Dodawaniu notatki towarzyszy krótka wibracja. Kursor umiejscowiony jest w tytule, jeśli jednak sporządzimy notatkę bez tytułu, to tytułem będzie automatycznie początkowa fraza właściwej treści. Tytuł jest czytelny, bo jest pogrubiony; zarówno tytuł, jak i treść, mają niebieski kolor. Lista gotowych notatek zawiera dokładną datę i czas ich utworzenia (dalsze modyfikacje nie mają więc wpływu). Na samej górze są notatki najnowsze. Każdą notatkę można oczywiście zmienić czy usunąć, ale można ją też udostępnić. Udostępnić można za jednym zamachem też wszystkie notatki; można również utworzyć ich kopię zapasową oraz przywrócić z niej potem notatki; dostęp do tych funkcji uzyskamy po naciśnięciu fizycznego przycisku MENU.

Przejdźmy jednak do, początkowo jakby ukrytych, bardziej specyficznych właściwości aplikacji. Wyjątkiem od tego jest piękna biało-niebieska kolorystyka designu; niby nic wielkiego, a cieszy (chyba, że gustujemy w innej palecie). Zwróćmy uwagę na wyszukiwarkę: filtruje treści w czasie rzeczywistym, czyli wraz z kolejnymi wpisywanymi znakami zmienia się baza rezultatów. Zwróćmy też uwagę na plik kopii zapasowej - to "backup_file.txt" i znajduje się w katalogu "notes_backup". Rozszerzenie mówi już wiele: TXT. W rzeczywistości jest to jednak plik bazy danych, którego struktura oparta jest na XML. Mówiąc inaczej, plik można w łatwy sposób edytować po przeniesieniu do innej lokalizacji, choć opatrzone są różnymi znacznikami. Aby z kolei zaimportować do opisywanej aplikacji zewnętrzne notatki, trzeba je wkleić do wspomnianego pliku i już tylko przywrócić taką kopię zapasową.

Notes robi to, co ma robić, i robi to doskonale. To równocześnie jedna z najmniejszych aplikacji - waży zaledwie 49 kB. I wiele wskazuje na to, że nie będzie już aktualizowana. Opisaliśmy ją jednak i polecamy, gdyż jest to narzędzie takie, jak młotek: proste i skuteczne. Zrobione dla ludzi. Nie ma reklam i ma unikalny wygląd - więc to coś, czego ani marketing, ani standaryzacja (Holo, Material Design) nie dotknęła.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
NotesNotes dla Android
2014-12-31

Ilość pobrań: 554 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Notes