w
googluj
pl

Runtastic Heart Rate


ico
Runtastic to jedna z firm, które zyskały największy rozgłos w świecie aplikacji mobilnych. Koncentruje się ona, co prawda, wyłącznie na narzędziach związanych z szeroko pojętą aktywnością fizyczną, ale za to - w sposób totalny. Czy biegamy, czy chodzimy, czy robimy pompki, czy śpimy - Runtastic oferuje nam aplikacje do wszystkiego. Jeżeli w kategorii aplikacji związanych z aktywnością fizyczną jest jeszcze jakiś typ narzędzi, którym Runtastic się nie zajął (czytaj: nie wydał tego typu aplikacji), to można się spodziewać, że się zajmie (czytaj: wyda tego typu aplikację, bo już nad nią pracuje). Opisywana sytuacja pasuje do dziejów aplikacji Runtastic Heart Rate, która jest miernikiem poziomu tętna, pulsometrem. Początkowo wydawać się to może zadziwiające: jak smartfonem można zmierzyć puls? A jednak! Wystarczy, że przez kilka/kilkanaście sekund dotykamy lekko palcem wskazującym obiektywu kamery. Wbrew pozorom, nie jest to odkrywczy sposób na wykorzystanie potencjału sprzętowego smartfona. Dostępnych było dość sporo tego typu aplikacji jeszcze przed premierą wersji od Runtastic. Ale jako, że Runtastic konsekwentnie buduje swój wielki system, z aplikacją internetową, która wszystko sumuje, przypatrzymy się teraz jej wersji pulsometru, która dostępna jest na urządzenia z Androidem. Czy warto ją instalować i czy jej pomiary oddają rzeczywistość?

Odpowiedź na pytanie, czy warto instalować, nie ma związku z tym, czy znamy jakąkolwiek inną aplikację Runtastic; czy mamy konto itp. Mówiąc wprost: Heart Rate od Runtastic jest wystarczająco dobrą aplikacją samą w sobie, aby ją mieć. Wynika to z tego, że program jest dopracowany - jest estetyczny, przejrzysty, czytelny; to zresztą standard Runtastic, że aplikacja stoi na wysokim poziomie. Co ważne, nie jesteśmy przymuszani do zakładania konta Runtastic, gdyż istnieje możliwość korzystania z niej zupełnie anonimowo i offline. Warto jednak wiedzieć, że aplikacja internetowa Runtastic pozwala śledzić swoje wyczyny z wszystkich jej mobilnych aplikacji. Po pierwszym uruchomieniu aplikacji mobilnej można założyć konto (poznamy zalety jego posiadania), zalogować się do już istniejącej albo od razu przejść do interfejsu, "bez zbędnych formalności" (na samym dole ekranu startowego mamy opcję "Przypomnij mi później"). (Niestety, korzystanie z aplikacji bez konta oznacza, że każde jej uruchomienie to przymus poznawania zalet rejestracji; ogólnie, są to 2 przymusowe tapnięcia jeszcze przed przejściem do miernika).

Opisaliśmy jednak do tej pory tylko to, co jest tłem dla podstawowej zalety aplikacji. Przejdźmy więc już do sedna... Jak wspomnieliśmy, cały proces opiera się na pokryciu "oka" kamery. Po przejściu do właściwego interfejsu, ekran główny pozwoli na pierwszy pomiar tętna. Lampa błyskowa powinna się włączyć (jej posiadanie nie jest koniecznie potrzebne), a nam pozostanie tylko umieścić palec na tylnej kamerze. Po zakończeniu pomiaru będziemy mogli wskazać, czy odbyło się ono np. po wysiłku fizycznym czy po przebudzeniu się; można też określić poziom swojego samopoczucia, jak i dodać notatkę. Potem będziemy mieć dostęp do tych informacji w zakładce Historia, w tym poznamy średni poziom mierzonego tętna. Pomiary wydają się odzwierciedlać rzeczywistość. Świadczą o tym też opinie użytkowników z Google Play: "Mierzy dokładnie tak, jak na profesjonalnym sprzęcie", "Dokładność zgodna z moim pulsometrem sportowym". Należy jednak zawsze pamiętać, że pomiar jest tylko sugerowany.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest w witrynie runtastic.com

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Istnieje możliwość założenia konta lub zalogowania się do niego za pośrednictwem Google+ lub Facebooka. Rejestracja jest opcjonalna. Wersja Pro usuwa reklamy i odblokowuje dodatkowe funkcje; kosztuje 7,99 zł.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, ale spolszczono tylko część interfejsu

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Runtastic Heart RateRuntastic Heart Rate dla Android
2015-01-05

Ilość pobrań: 163 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Runtastic Heart Rate