w
googluj
pl

Expense Manager 2.2.4


ico
Dlaczego Expense Manager to najlepsza aplikacja do zarządzania wydatkami, jaka dostępna jest na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android? Jeśli tylko zależy nam na prostocie i szybkości, i nie chcemy "bawić się" w wypełnianie szczegółowych formularzy dla byle wydatku, to niczego lepszego naprawdę nie znajdziemy. Program jest przejrzysty, funkcjonalny i - choć to może drobnostka - przepiękny. W poniższym opisie skupimy się jednak na jego prostocie. Jeśli bowiem zawsze wydawało nam się, że prowadzenie bilansu wydatków jest czasochłonne, nudne, trudne, denerwujące czy irytujące, to filozofia Expense Managera z pewnością przypadnie nam do gustu.

Ekran startowy udostępnia podsumowanie wydatków. W zależności od upodobania, wydatki mogą obejmować aktualny tydzień, miesiąc albo rok. Wydatki podzielone są zaś na odpowiednie części - na jakie? Aplikacja pozwala nam zdefiniować kategorie wydatków. Ich zarządzanie odbywa się przez ekran ustawień globalnych; podajemy jedynie nazwę oraz kolor dla kategorii. Przykładowo, możemy mieć takie kategorie wydatków: aplikacje, higiena i kosmetyki, książki, lekarstwa, mieszkanie, samochód, muzyka, odzież, telefon, jedzenie i picie. Mamy pełną kontrolę nad ich definiowaniem.

Ekran podsumowania ma przycisk dodania wydatku i po podaniu kwoty wybieramy jedną z naszych kategorii; dodatkowe informacje, jakie można zawrzeć, to data oraz opis; data domyślnie jest dzisiejsza. Jeśli, przykładowo kupimy wersję Pro tej aplikacji, to wystarczy 10 sekund, by dane o tym wydatku znalazły się w aplikacji: otwieramy ją, dotykamy ikony plusa w pasku akcji, podajemy kwotę, wybieramy kategorię, zapisujemy dotykając przycisku ZAPISZ - gotowe!

Nasze wydatki odnajdują swoje odzwierciedlenie na ekranie głównym nie tylko w postaci kwoty ogólnej, ale i podzielonej na poszczególne kategorie, wykorzystane w wybranym przez nas okresie podsumowania. Zatem ekran startowy ukazuje również statystyki kategorii: kwoty wydane na kategorie oraz ich graficzną wizualizację w formie poziomego wykresu słupkowego. Tapnięcie w kategorię umożliwi przejrzenie wydatków tylko w odniesieniu do niej samej. Wygląda to przepięknie (no chyba, że za dużo wydaliśmy, ale to już inna opowieść - o narzędziu do formowania w sobie nawyku umiarkowania).

Program pozwala też na generalne przejrzenie historii wprowadzonych wydatków (można je poprawić czy usunąć); oferuje przypomnienia dzienne, tworzenie i przywracanie kopii zapasowej danych, eksport arkusza do formatu XLSX, blokadę przy starcie. Umożliwia się nam też zarządzanie przychodami, jak i określenie stałych wydatków oraz przychodów; planowanie budżetu czy przeglądanie statystyk; wydatki można wprowadzać przez 2 rodzaje widżetów. Wspólnym mianownikiem wszystkich tych funkcji jest prostota. Wszystko zrozumiemy i wszystko stanie się dla nas jasne od razu; przy czym dostęp do części możliwości aplikacji uzależniona jest od nabycia wersji Pro.

Ograniczenia!
Dostęp do wszystkich funkcji wymaga nabycia wersji Pro; jej koszt to 7,90 zł.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Expense ManagerExpense Manager dla Android
2015-03-27

Ilość pobrań: 25 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Expense Manager