w
googluj

Pledge 1.1


ico
Pledge to na pewno jedna z najpiękniejszych aplikacji w historii systemu Android. Ma ponadczasowy wygląd. Jest to bowiem aplikacja, która... nie wygląda jak aplikacja. Nie ma paska akcji, szuflady nawigacyjnej; naciśnięcie przycisku MENU nic nam nie wyświetla. Nie oferuje żadnych opcji, a jej krawędzie nie są podświetlane na znak, że przewinęliśmy stronę/ekran do danego końca. Służy zaś do bardzo szczytnego celu - zresztą też ponadczasowego. Angielskie słowo "pledge" ma wiele znaczeń: to deklaracja, zobowiązanie, przyrzeczenie, ślubowanie. I temu służy ta nietuzinkowa aplikacja: składaniu własnych, honorowych zobowiązań.

Po jej pierwszym uruchomieniu od razu przechodzi się do sedna. Mamy wypełnić prościutką deklarację. Tłumacząc ją na język polski: "Będę ABC każdego dnia. Przypomnij mi codziennie o XYZ". Przykładowo, możemy zobowiązać się do tego, by każdego dnia zrobić 3 dobre rzeczy, na które nie ma się ochoty; aplikacja przypomni o tym postanowieniu - wystarczy ustawić czas alertu na czas zaraz po przebudzeniu się.

Program umożliwia nam jednak tworzenie nie tylko postanowień odnoszących się do każdego dnia, ale i tygodnia. Po tapnięciu w "day" (jako że aplikacja jest angielska) przejdziemy do trybu cotygodniowego (week) postanowienia; w tym wypadku przypomnienie ustawimy sobie nie tylko na godzinę i minutę, ale i na konkretny dzień tygodnia (np. poniedziałek).

Po zapisaniu pierwszego postanowienia znajdziemy się na ekranie wszystkich zobowiązań i to będzie od teraz ekran startowy aplikacji. Możemy dodawać kolejne postanowienia; jesteśmy nieograniczeni. Natomiast po tapnięciu w dane postanowienie możemy je zatwierdzić jako wykonane danego lub poprzedniego dnia/tygodnia, ale i poprawić (np. czas powiadomienia) czy je usunąć. Każde postanowienie ma swój kolor, a kolor zależny jest od tego, czy dotrzymujemy danego sobie słowa. Kolor zielony to sukces, a czerwony - ...wiadomo.

Program jest wspaniały. Jego projekt graficzny sprawia, że i dodawane w nim postanowienia mają niejako większą wartość. To oczywiście i tak aplikacja, ale zrobiona tak, że może być czymś więcej - realną pomocą na drodze wyrabiania w sobie nowych, dobrych nawyków.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
PledgePledge dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Pledge