w
googluj
pl

SplenDO 3.0.25


ico
SplenDO to program dostępny na smartfony i tablety z Androidem, który służy do tworzenia list zadań do zwykłego, codziennego użytku. Jego producenci stawiają na prostotę; na aplikacje - jak sami mówią - "wolne od instrukcji obsługi". I udało im się to osiągnąć w SplenDO, gdyż jest to narzędzie intuicyjne i funkcjonalne. Jeśli tylko wiemy, jak zwykle przebiega korzystanie z aplikacji w systemie Android i co to są listy TODO, to niczym nas nie zaskoczy, a da wygodę i komfort; rezultat prawdziwej prostoty, przydatności. Ale co to oznacza w praktyce?

Ekran startowy pozwala dodać pierwsze zadanie w formie tekstowej lub przy użyciu funkcji rozpoznawania mowy. Formularz udostępnia pola na nazwę zadania oraz termin i czas realizacji. Jeśli podamy termin, będziemy mogli też skorzystać z powiadomienia czy opcji cyklicznego powtarzania zadania. Jednocześnie zadanie można od razu umieścić w odpowiadającej nam liście; przygotowano już domyślne: "Osobiste", "Praca", "Zakupy".

Warto zauważyć, odnosząc to do "wolności od instrukcji obsługi", że w formularzu zadaje się nam pytanie: "Co jest do zrobienia?". To być może szczegół, ale inaczej się można poczuć, gdy w wolnej chwili chcemy coś uporządkować czy poprawić i zastanawiamy się nad określeniem zadania, gdy takie właśnie pytanie jest zadawane - aniżeli w szeregu innych aplikacji tego typu, gdy chodzi tylko o "suche" wpisanie nazwy, jakby bez kontekstu. Warto też zwrócić uwagę na to, że pytanie niejako od razu nakierowuje nas na konkretną odpowiedź i to w odpowiedniej formie. Przykładowo, inaczej brzmi zadanie "3 kg truskawek", niż "kupić 3 kg truskawek". Co prawda, doświadczeni w kwestii list TODO mogą nie zwracać już na to uwagi (i rzeczywiście, nie muszą, bo zadania, jak choćby to pierwsze wspomniane, trafiają od razu do listy zakupów, więc wiadomo, że trzeba wprowadzone do niej przedmioty "kupić"), ale czasem inne podejście potrafi odświeżyć komfort korzystania z całego systemu TODO. Inaczej postawione pytanie - a być może już sam fakt postawienia jakiegokolwiek pytania - może nas lepiej naprowadzić na to, co naprawdę chcemy osiągnąć.

Wróćmy już jednak do samego SplenDO. Już po dodaniu pierwszych kilku zadań wychodzi na jaw wielka zaleta aplikacji. Ekran startowy staje się bowiem jedną, długą, czytelną, przejrzystą, wspaniałą, piękną, przecudowną listą zadań! Wystarczy powiedzieć, że zadania posegregowano wedle terminu ich realizacji; mamy wiedzę o listach, do których należą, jak i dostęp do najlepszego z najlepszego: do takich małych kwadracików po ich lewych stronach, których tapnięcia sprawiają, że poziom szczęścia wzrasta - tak, tak! Zadania wykonane!

Zadanie wykonane zostaje usunięte z listy i przeniesione do specjalnej listy zakończonych; odbywa się to automatycznie. W pasku akcji mamy skróty do poszczególnych list, jak i opcję zarządzania nimi. Nowe zadanie można dodawać na ekranie głównym zaraz na samym dole interfejsu, gdyż dostępne tam mamy specjalne pole tekstowe. W kwestii ustawień globalnych oferuje się nam m.in. połączenie z kontem Google oraz wybór metody synchronizacji danych (ręcznie, automatycznie), jak i funkcję dodawania zadań poprzez systemowy panel powiadomień. Program wyposażono też w 2 widżety. Jeśli więc chcecie wygody i komfortu w trakcie obsługiwania list zadań do zrobienia - bez przymusu tworzenia jakiegokolwiek konta, bez oglądania reklam w trybie online, bez języka angielskiego interfejsu, jak to jest z mnóstwem podobnych - polecamy SplenDO, a będziecie zadowoleni. Na 100%.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (7 głosów)

Strefa Download programu
SplenDO



SplenDO dla Android
2018-10-02

Ilość pobrań: 94 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
SplenDO