w
googluj

Time Meter 2.6.1


ico
Time Meter to świetne narzędzie do monitorowania swojego czasu. Dzięki tej aplikacji, dostępnej na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, poznamy czarno na białym, jakim aktywnościom poświęcamy ile czasu, a w rezultacie - dlaczego tego czasu poświęcamy tak mało, a może dużo - zależnie od naszej osobistej sytuacji, zadań i celów życiowych.

Aplikacja jest bardzo prostym w obsłudze licznikiem czasu; może być swoistym pamiętnikiem naszych codziennych, "szarych" aktywności. Możemy w niej podać nazwę czynności, którą wykonujemy, i określić kategorię, do której należy. Jesteśmy nieograniczeni pod względem ich liczby. Konieczną cechą aktywności musi być to, że ona trwa w czasie; aktywności polegające np. na tym, że mamy zrobić ileś rzeczy, są obce filozofii tej aplikacji. Program nadaje się więc do mierzenia czasu snu, zakupów na mieście, spacerowania czy biegania, czytania książek, grania w gry komputerowe, nauki gry na instrumencie, oglądania telewizji, słuchania muzyki itp. itd. Po wprowadzeniu aktywności wystarczy nacisnąć przycisk START, by program rozpoczął mierzenie czasu i przeniósł nas do oddzielnego ekranu "aktywnej aktywności", w którym udostępnia takie dodatkowe opcje, jak utworzenie przypomnienia czy napisanie notatki. Jeśli po raz kolejny będziemy włączać daną aktywność, wówczas możemy np. wybrać ją z listy po tapnięciu w ikonę lupki znajdującej się w pasku akcji.

Spis naszych ostatnich aktywności dostępny jest na ekranie startowym. Możemy wybrać ich liczbę: 5, 10, 15, 20, 30, 45, 60 albo 120. Czas rozpoczęcia i zakończenia każdej aktywności możemy poprawić; to przydatne, jeśli w ogóle zapomnieliśmy dodać aktywność albo za późno zorientowaliśmy się, że od jakiegoś czasu uczymy się, a tego typu zajęcia nie uruchomiliśmy w mierniku. Program oferuje nam jednak więcej, gdyż zlicza całkowity czas poświęcany na aktywności i pokazuje je nam na prostych wykresach słupkowych obejmujących wybrany dzień, tydzień czy miesiąc. Mamy też możliwość przefiltrowania aktywności. Udostępnia się nam do tego 3 różne widżety, które mogą pełnić funkcję szybkich aktywatorów czynności. Natomiast wśród 20 oferowanych ustawień globalnych mamy m.in. funkcję przesyłania alertów do smartwatcha Pebble czy to, które umożliwia zachowanie wprowadzonych danych do postaci pliku CSV.

Czy rzeczywiście żyjemy tak, jak sobie to wyobrażamy? Time Meter na pewno narysuje realistyczny obraz nas samych. Nie musimy tego "prawdziwego" obrazu nikomu przedstawiać. Najważniejsze, że to my sami będziemy wiedzieć, że coś może z naszym zarządzaniem czasu, i samoorganizacją, i samodyscypliną, jednak nie gra. Bo to my sami będziemy jedynie mogli coś zmienić, poprawić, ulepszyć. A jeśli będzie w nas taka wola, to Time Meter znowu nam się przyda - by zmierzyć, czy na serio zmierzamy od teraz w dobrym kierunku... Polecamy Time Meter wszystkim, którzy chcą wiedzieć, gdzie się podziały te godziny, które miały być przeznaczone na rozwój, pracę itp.

Ograniczenia!
Dodatkowe statystyki są płatne. Ich wersja zwykła (Statistics) kosztuje 6,78 zł, a rozszerzona (Statistics Pro) - 17,01 zł.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Time MeterTime Meter dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 23 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Time Meter